Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Kolonja - Ne Te Dy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I
Ne nje streh te perqafuar rrinim ne te dy
eh ca pika shiu binin binin ne cati
Ti me the mos me ler vetem nuk mundem pa ty
pra eja eja nperqafim o shpirti im

ReF
Ne te dy te perqafuar hena na veshtron
ne te dy te dashuruar dashuria jon

Her me vjen her me shkon
her me ik e her me vjen
jam ne enderr a vertet vertet jam si mbret 2X.

II
Gjith qyteti ra ne heshtje un dhe ti nuk flejm
ne nje streh te perqafuar hena na rremben
ti me the mos me ler vetem nuk mundem pa ty
pra eja eja n'perqafim o shpirti im.

ReF
Ne te dy te perqafuar hena na veshtron
ne te dy te dashuruar dashuria jon

Her me vjen her me shkon
her me ik e her me vjen
jam ne enderr a vertet vertet jam si mbret 2X.


Ky tekst u dërgua nga  sidorelaTaulant Kolonja
Publikimi: 10/05/2009
Festivali: Top Fest 6


Taulant Kolonja - Ne Te Dy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Te Dy".
3. Video është e këngës "Ne Te Dy", por nuk këndohet nga Taulant Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0