Më mbaj mend (për 1 muaj)

Te Vertet - Vec Te Jem I Lire (Feat. Buizy)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


kaz

Ju na risni me endrra te vdekura
me tru te prapambetur
me nje pamje te heshtur
perballe nesh ndodhen hekura...

fatkeqeshisht per ju se per mua
vazhdojne mendimet e mia
duke vizatuar ne flet
e beje me seriozitetin
me te madhe prandaj
nuk nxjerre as leke,
nuk nxjerre asgje.

Eshte jeta ime kjo,
eshte bota ime kjo
eshte vdekja ime sigurisht cdo gje...
eshte tek nje frumezimin
e ma merrene te njejten ze..
tingulli eshte mundesi
perballe te paperpunuaren,
e jo te zbuluaren sasi...(hej)

Jua kam thene sa here
jua kam thene sa here
kure me nderre rruges eci ndihem i gjalle
si femija qe luan i gezuar ne lume me vale
sikur ne fush me vrull vrapon i LIRE nje kale,
Si...drita qe percjelle ne plumb padrejtesine per te vrare
nje fresllek ne trupin tim askush nuk me ndalon...
eshte ky mikrofon
djali eshte i qete lidhet, zgjidhet,
shprehet Recitoja...
keshtu zbulova metodat tona nuk kam ZONA...

VEC TE JEM iLIRE,VEC TE JEM iLIRE
VEC TE JEM iLIRE,VEC TE JEM iLIRE
VEC TE JEM iLIRE,VEC TE JEM iLIRE...
iLIRE
iLIRE...

Buizy

Eshte jeta ime kjo
duke kerkuar menyra te shprehem
duke gjetur mundesin te dehem
abuzimit te perditshem po i kthehem..
Ne endrat e mia ndjej liri
prandaj ne relitet shume her..
Jo nuk dua une te ndodhem...

Me pelqen te enderoj
si ateher qe isha femi
akoma ne fillore
pa as nje djallezi
duke kenduar yllkat shembulore
jam akoma ai femi qe te iku prej dore
jam akoma ai femi dhe nuk kam humbur fantazin...

jam akoma une i gjall
dhe po kendoj une per vdekjen
Jo akoma skam vdekur
dhe po kendoj une per jeten..

Vjen vdekja ime shpirterore
nga mungesa e komunikimit
ne rethana shoqerore..
Eshte kerkimi per para,
makina edhe per dashnore..
Konkurenca sociale?
Apo lufta shoqerore?
Jan genjeshtrat e perditshme
frymmarja goj pas goje.
...
Te me haroje...

IBO

Dhe ja ku jam tani vdekjes time ja kushtoj
e nje pjese te jetes time vec per mua e jetoj
filloj vazhdoj,rrepoj synoj dhe mbi te gjitha respektoj...
mendime,premtime gezime...nga njerezit e mi qe dashuroj..

Edhe pse nuk jam i heshtur edhe pse nuk ndihem mire
edhe perse ne kete moment asnjeri s'kam shoqeri
Me shikoj te buzeqesh dhe me shikoj te vazhdoj
me shikoj te vazhdoj kure te gjithe me duken njesoj

Jo nuk dua te harroj heren e pare kure une qava
qesha shava rrashe shume poshte fillova prap nga e para
i fala Jeten Vdekjes time dhe si thashe jo lamtumire
me fal ti moj nene por e kam shume te veshtire...se
eshte jeta ime kjo,ne boten time...
mje pjese te vetes time me gabime...
eshte endrra ime PO,dicka per mua JO
po do dhe ti...me mua vazhdo...
Te Vertet
Publikimi: 01/12/2004


Te Vertet - Vec Te Jem I Lire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vec Te Jem I Lire".
3. Video është e këngës "Vec Te Jem I Lire", por nuk këndohet nga Te Vertet.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Te Vertet:


Komente 0