Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefik Islami
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Shtator 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Tefik Islami është këngëtar i njohur. Tefik Islami merret me muzike prej vegjelimit. Muziken e ka tradite qysh kur gjyshat kendonin me kavalle. "Ndonjeher edhe pa asnje vegel, vetem kenges ja thonin" - tregonte babai i tij. Kur pas nje kohe vllezerit, kusherinjet e tij me qifteli dhe me sharki, ja thonin kenges, aty isha edhe Tefiku. Ka patur bashkepunim me te ndjerin Agron Berisha per albumin e pare ne vitin 1996. Kontribut te madh jep per Shka Karshiaka nga Shkupi, ku kane marre qmime te shumta neper festivale. Tani kendojne kengen e mirfillte popullore dhe s'kane te ndalur.

Në vitin 2006, Tefik Islami publikon albumin "Hajde Lule".

Më datë 31 Dhjetor 2009, Tefik Islami & Grupi Viola publikojnë videoklipin "Ku Je Ti".

Më datë 29 Shkurt 2016, Tefik Islami publikon videoklipin "Dasma".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0