Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Kondo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  121
BIOGRAFIA: Tefta Kondo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Në vitin 1997, pjesëmarrëse në festivalin Këngët e Stinës me këngën "Besom". Në vitin 1999, pjesëmarrëse në Këngët e Stinës në turneun e zhvilluar në qytetin e Vlorës me këngën "Ëndërr". Në vitin 2000, pjesëmarrëse në festivalin Këngët e Stinës me këngën "Tempulli I Jetës". Më datë 6 Qershor 2011, Tefta Kondo publikon videoklipin "Thelleza Gjithe Nure". Më datë 23 Nëntor 2015, Tefta Kondo publikon videoklipin "Kyce Zemren". Më datë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentZemrat Ne Kenge

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Esmeralda Kaso

Blerta Agolli

Donika Pecollari

Rezarta Hoxhaj

Laxarela

Marjeta Vjeri

Griselda Pepa

Eglantina Doko

Teuta Dyrmishi

Evgjeni Çuli

Tags: Tefta Kondo


Komente mbi këtë artist