Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Tashko Koço - Fryn Veriu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

Fryn veriu, hajde dhe o,
Fryn veriu në mal të Thatë
Fryn veriu, hajde dhe o,
Fryn veriu në mal të Thatë,

Fryn në mal, hajde dhe o,
Thotë vajza,
Lele ngriva, hajde dhe o
Thotë vajza, lele ngriva.

Moj vajzë,
Duro pak, hajde dhe o,
duro moj vajzë, të durojmë.

Duro pak, hajde dhe o,
duro moj sot të durojmë.

Oh, Oh,
Si duron, hajde dhe o,
si duron mali me dëborë,
hajde dhe o,
si duron mali me dëborë.

Oh Oh Oh.
Si me dëborë, si me dëborë, si me dëborë.
Oh Oh Oh.


Ky tekst u dërgua nga Altin Belba


Nuk kemi video për këtë këngë.
Tefta Tashko Koço - Fryn Veriu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fryn Veriu".
3. Video është e këngës "Fryn Veriu", por nuk këndohet nga Tefta Tashko Koço.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:


Komente 0