Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Tashko Koço - Oh N'atë Fushë T'mejdanit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

N’at’ fushë t’mejdanit,
shkon e vjen dynjaja,
sielle kryet prej xhami,
digjet fukaraja.

Mori shtatselvije,
shiqo në qitabe,
fol’ me goj’ Nurije,
se ke shum’ sevapa.

Ç’ka të thotë jot amë,
ditë edhe për ditë,
me dall-fes mbë njan’,
në daç me xan’ ashik.

Pa ndigjo, lum miku,
fol’ e mos ban naze,
ndigjo çka thotë ashiku,
t’qes kangën me saze.

Mori buzë sheqere,
të jam ba ashik,
due me dalë sefere,
me mbetun shehit.

Fesin në njenë anë,
takijen mëndashit,
ta ka qepë Hysejni,
pos’ gishtat ju thajshin.


Ky tekst u dërgua nga  stafi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Tefta Tashko Koço - Oh N'atë Fushë T'mejdanit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oh N'atë Fushë T'mejdanit".
3. Video është e këngës "Oh N'atë Fushë T'mejdanit", por nuk këndohet nga Tefta Tashko Koço.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:


Komente 0