Më mbaj mend (për 1 muaj)


Telemak Papapano - Shoqet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoqet".
3. Video është e këngës "Shoqet", por nuk këndohet nga Telemak Papapano.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Telemak Papapano - Shoqet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 16-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1977

1977-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shoqet" kënduar nga Telemak Papapano.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Telemak Papapano i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lloch - Shoqet

REF:
Shoqet t'kanë thanë,s'jom per ty
Qashtu po m'thojnë,shokët e mi
Ata le t' mbajnë inati
E na dy po mbajmë dashni
Shoqet t'kanë thanë s'jom për ty
Qashtu po m'thojnë shokët e mi
Ata naj kanë inatin
Se e kanë n'shpirt xhelozinë

Kallxom ku i pate shoqet tua,
para se me gjet dashninë???
Ku ken shoqet kur ti m'thirrshe Lloch,
hajde dredhma njo e hjekma mërzinë?!
Ato veç pse se kanë rastin,ta kanë xhelozinë
Nuk o fer tash për fjalë tyne,
me ma lan thikën n'shpinë,dost me vetminë

Sot u bone mollë sherri,dje ke Mon Chéri
E ka qkep expressi,qe diçka jem tuj përzi
Jom bo si Blero Mumajesi t’u kajt turqisht për ty
Hajde ktu te antistresi bojmë xhiro ka shehri

Çdo mëngjes jasteku i lagtë,nga lotët për xhelozi
Mendova se po bjen shi,ata ishin lotët e mi

REF:
Shoqet t'kan thanë, s'jom për ty
Qashtu po m'thojnë, shokët e mi
Ata le t' mbajnë inati
E na dy po mbajmë dashni
Shoqet t'kanë thanë s'jom për ty
Qashtu po m'thojnë shokët e mi
Ata naj kanë inatin
Se e kanë n'shpirt xhelozinë

A pom nin tu kajt me beat,gati jom me bërtit
Shoqet tua nuk m'njohin veç ja fusin kot, si t'zit
A po mi sheh me lot sytë,unë për ty po du me rrshit
Vaji zanin ma ka myt... s' du as kangë me qit

Mem lan ti mu n vetmi,t'lajmëroj n'polici
I thom shkrune n'raport: që ti zemrën ma ke thy
Shkaktare i ka shoqet, dëshmitar jon shokët e mi
Kërkoj Dëmshpërblim "mu kthy te unë përseri"

Çdo mëngjes jasteku i lagtë,nga lotët për xhelozi
Mendova se po bjen shi,ata ishin lotët e mi

REF:
Shoqet t'kanë thanë,s'jom për ty
Qashtu po m'thojnë,shokët e mi
Ata le t' mbajnë inati
E na dy po mbajmë dashni
Shoqet t'kanë than[ s'jom për ty
Qashtu po m'thojnë shokët e mi
Ata naj kanë inatin
Se e kanë n'shpirt xhelozinë...

Shyhrete Behluli, Remzie Osmani & Motrat Mustafa - Shoqet

Der e n'der i kem pas shpijat
Jemi kon shoqe te mira
Me ju neja kish lezet
Kafja e hidht t'vike sherbet (x2)

Kem ba qef kem ba sefa
Vallah hajrin s'naj kan pa
E kur nanes i kem vyt
E kan dit ku me na lyp (x2)

Njo e omel krejt sheqer
Njo e bukur syt ylber
Njo e holle e gjat selvi
Po ma e mira je kon ti (x2)

Me ju pa tuj nejt pa mu
M'shkojke menja me u idhnu
1 gjys dite bajsha huj o
Kujtojsha u bo ni muj (x2)

Ju kur kishit tema t'rona
Thojshit hajt se pot thirr nana
Mos kujto se s'ju kam ni
Ju kur folshit per dashni (x2)

Njo e omel krejt sheqer
Njo e bukur syt ylber
Njo e holle e gjat selvi
Po ma e mira je kon ti (x2)

Bashke u rritem prap jem bashke
Kem shu pe sa here u dashte
Me i pas t'mirat e botes
Nuk ta zen vendin e shoqes (x2)

Aida Baraku - Shoqet

Verë më të zymtë unë smbaj në mend,
Shoqe më sjemi zemra ma ndjen,
Përherë do të mbesin dy të vërteta,
Njëra e imja tjetra e jotja
E imja qe vuaj si kurrë më par,
Zotin e kam dëshmitar.

Gjethet u zverdhën unë ende hesht,
Dasëm ti ke e unë po vdes,
Se bashkë u ritëm bukën e ndam,
Jeta e deshi ta duam një djalë,
Unë sinqert me besnikëri ,
Ti fshehtas me dinakëri.

Shoqe shoqe a po flen,
Gjumi natën a të zen,
Zemra jote a e ndjen,
Jeta borxhet shpejt i kthen.

Shoqe shoqe a po flen,
Gjumi natën a të zen,
Ty trathtare sdo ta fali,
Tw premtova hej,
Spatewm kundra djalin.

Verë më të zymtë unë smbaj në mend,
Shoqe më sjemi zemra ma ndjen,
Se bashkë u ritëm bukën e ndam,
Jeta e deshi ta duam një djalë,
Unë sinqert me besnikëri,
Ti fshehtas me dinakëri.

Shoqe shoqe a po flen,
Gjumi natën a të zen,
Zemra jote a e ndjen,
Jeta borxhet shpejt i kthen.

Shoqe shoqe a po flen,
Gjumi natën a të zen,
Ty trathtare sdo ta fali,
Tw premtova hej,
Spatewm kundra djalin.
Më Shumë Këngë Nga Telemak Papapano:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet