A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
BIOGRAFIA: Telex është një grup artistësh i njohur. Grupi Telex u formua në Shkup në vitin 1979 nga Ismet Shaini, Shpend Ahmeti, Enver Bunjaku, Ylli Ismaili, Sejat Jakupi. Ansambli Vokalo Instrumental "TELEX" nga Shkupi aktivitetin profesional në skenën muzikore e filloi viteve të 80-ta, ky grup djelmoshash shkupjan, të mbledhur nën emrin "TELEX" gjurmët e të cilëve edhe sot e kësaj dite akoma s'janë shlyer, ishin një grup të rinjsh entuziastë, që mësonin në Gjimnazin "Zef Lush Marku" në Shkup,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ego Band

Avi Enigma

Madd Dogs

Humus

Kadenca Dhe Naseri

Night Rappers

Seleksioni 039

Infinit Records

Korgelt

Tempulli G


Tags: Telex

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019