Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tempulli G - E Humba Nje...
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Humba Nje...".
3. Video është e këngës "E Humba Nje...", por nuk këndohet nga Tempulli G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tempulli G - E Humba Nje...  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.6"

Komente

Asnjë Koment

08/04/2012

2012-04-08T09:57:27+00:00Come on babe
Come on babe

E humba 1 i humba 2
Vështir t’kthehesh përsëri (4x)

Dita pa vasha t’bukra s’ka hjeshi
Këtë mendim e ka gati çdo njeri
Prej te hënës e deri në të enjtën
Dy vasha që i njoftova mua më gënjëjtën.

E hëne pra po filloj prej të parës i thash
Një vashe çka ke vesh kështu prej marrës
Dhe kështu fillova të hy me atë vashë ne bisedë
Kur të shikoj ty mendoj se jam ne det
Kur në det ma bën thellsi
I thash se në ty jam ra në dashuri
Por për këtë dashuri kam pasur gjithher një dëshirë
Që është për të qeshur edhe për të gdhirë
Në Basel jam dhe këtu jetoj
Çdo vashë më shumë se për një natë
S’mund ta rrespektoj
Dhe nga këto fjalë e nditi veten
si të tradhtuar dhe më tha
shko ne dreq të mallkuar.

E humba 1 i humba edhe 2
Vështir t’kthehesh përsëri
Ndnjenje e madhe qenka t’kthehesh përsëri (2x)

E marte mëngjesi po fillon
Prej orës 8 shpejt në mbrëmje po kalon
Po isha i qetsuar e duke pirë
Që ta ndi veten vetem pak më mirë
Edhe vasha e djeshit po në atë lokal hyri
Porositi një pije dhe shiqonte me bisht syri
Mendjen e madhe nuk më la ti kërkoj falje
Të shkoj të rri me të ta hjeki një gajle
A të qohem a mos të qohem?
Kisha frikë se nga ajo do të pendohem
Tentoja të hy përsëri me të ne bisedë
Po fati mua më deshti ta njoftoj shoqen e vet
Ishte e lezetshme dhe shumë simpatike
Ishte qesharake po edhe fanatike
Dashuria në këmbje mua më ka tund
Dhe për këtë arsye e para mua më ka humb.

E humba 1 i humba edhe 2
Vështir t’kthehesh përsëri
Ndnjenje e madhe qenka t’kthehesh përsëri (2X)

E Mërkure isha duke shkuar në qytet
Para meje u ndal një kabriolet
Më dukej si në ëndërr
Kur më tha hello me zërin e saj të ëmbël
Ishte vasha cila përnjëme njoftova
Dhe më la përshtypje shum pasi që unë shkova
Isha duke menduar dhe krejt i habitur
Të hy me të në automobil isha i papritur
Ja dhurova një puthje se s’munda më të pres
Menjëher më mori ajo në banesë
Babai i saj ishte bukur një kapitalist
Mendova të filloj me të seriozisht
Shkuam në dhomën e saj pa e bërë asnje fjalë
Kur hyra brenda s’disha më të dal
E tërë nata shkoj e enjtja erdhi
Një gote ujë të ftoft në qafë mua ma derdhi
E kisha një ndjenjë t’jashtzakonshme sikur ta di
Nuk shkoj gatë më tha se vetëm me një nuk mund të rri
Ma dha mua në dorë që ta pi një birrë
Dhe pastaj më tha lamtumirë lamtumirë
E shfrytzova edhe trupin e saj lakuriq
Edhe ne fund i thash **** YOU *****.


Më Shumë Këngë Nga Tempulli G:


Komente mbi këtë këngë