Tensioni G
Tensioni G
Tensioni G
  • Emri i Vërtetë:
  • Valon Maliqi:
  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Tensioni G është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Tensioni-G Ose Ndryshe Valon Maliqi ka filluar te miret me muzik qysh ne vitin 2009 ne Gjilan. Ka marr pjese ne koncerte te ndryshme bashke me grupin *ETA* kurse tani ben pjese ne grupin Double-G ArmY.

Më datë 24 Maj 2011, Tensioni G publikon videoklipin "Urime Ditlindjen". Muzika e këngës u punua nga vetë Tensioni G, teksti u shkrua nga vetë Tensioni G. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 5 Gusht 2011, Tensioni G publikon videoklipin "Let Ur Body Rock", në bashkëpunim me I.N.S.E.C.T. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 23 Janar 2013, Tensioni G publikon videoklipin "Ghetto", në bashkëpunim me Alidema. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 27 Nëntor 2013, Tensioni G publikon videoklipin "Kujtim Nga Ti".

Më datë 30 Tetor 2014, Tensioni publikon videoklipin "Special Girl".

Më datë 7 Mars 2015, Tensioni G publikon videoklipin "N'mendime T'mija", në bashkëpunim me NG. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 28 Shtator 2015, Tensioni publikon videoklipin "Let Folin".

Më datë 1 Shkurt 2016, Tensioni publikon videoklipin "Nje Pjese E Jemja".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Edmond2804 Edmond2804  Komente 1