Tidra
Tidra
Tidra
  • Emri i Vërtetë:
  • Ardit Breçani
  • Vendlindja
  • Tropojë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Korrik 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Tidra është këngëtar i njohur. Ardit Breçani i njohur me pseudonimin TidRa, i cili ka bashkpunuar Me Emra te Medhenj Te Muzikes Hip Hop Siç Jan DMC a.k.a Babloki Dhe Stresi, perkatesisht me kengen "Osht e Nxeht" e Lancuar ne vitin 2009 dhe "Ke Ni Per Mu" ne vitin 2011.

Në Maj 2013, Tidra merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Deshira Jote", në bashkëpunim me Brikena & Inodirrill.

Në Maj 2013, Tidra merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Pa Rrena".

Në Maj 2015, Tidra merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Ndjenje Aventure", në bashkëpunim me Brikena.

Në Korrik 2020, Tidra merr pjesë në Jehó 2020 me këngën "Jo Si Tjerat".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0