Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tidra - Ndjenje Aventure (Feat. Brikena)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

R. Nuk je njesoj si dje
kthe ate qe more
fjalen ti ma dhe
zemren lendove

Ni histori komplekse qe ekzistoj nket hije
dy deg te nji trungu po po skishin tnjejtat shije
njana deg me lule tbrishta tjetra me lule t'egra
ato t'brishtat normal dihet si marrke era
shum dit ajo endrroj edhe andrra i tha mos endrro
po ajo i thonke vetes anderres mos i beso
ni lot lendrojke nsy e skish guxim me dal
me shpresen qe nji dit dashnia kish me ju fal
fatkeqsisht ajo ca lypke nuk ju falke
e as nuk blehej po linde prej dalllgve
shum her e kish mendu qe zemrat paralel ju kishin shku
po kish harru se paralelet kurr sjan bashku
nji ndjenj e paster dashke bashkim
ket rast kish vec rrespekt ndjenja ish ndeshkim
e mira tvjen te dera e zemra nuk u hapke
e rrethume nzinxhir vec aventura dashke

R. Nuk je njesoj si dje
kthe ate qe more
fjalen ti ma dhe
zemren lendove

E verteta realiteti shpesh ka mrena dhimbje
prej teje po du bindje per me gjet ni zgjidhje
a noshta zgjidhja jeme per ty ka me kan fatale
po un e di te dy e dim qe ska ma vend per llafe
kshuqe ski ca ban ti as un ne ket rast
se menja jeme me zemren tane jan shum kontrast
e une tash per ty skam me pas kurr urrejtje
natyra jeme nuk jep ndjenja vec rrespekt deri nvdekje
ehj ti e ki dit qysh nfillim kur je kan me mu
kushtet jan kan tqarta ti vet i ke pranu
efekti jem tek ti ka ndiku thjesht pa vetdije
thirre mrena shpejt se kjo gja ska arsye
e verteta me tverteten gjithmon sjan pershtat
ti po don me mohu dicka qe asht e rrall
fatkeqsia jote rreh tek une po ska ndjesi
a noshta rreh diku tjeter ku mos tket fatkeqsi


Ky tekst u dërgua nga cifutiTidra
Publikimi: 25/02/2015
Festivali: Top Fest 12


Tidra - Ndjenje Aventure
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjenje Aventure".
3. Video është e këngës "Ndjenje Aventure", por nuk këndohet nga Tidra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tidra:


Komente 0