Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiki - Turqelike (Feat. Belistar)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Ref:2
Cok gyzel po dridhesh ti belin pe sill
zemra spo duron me fjal qysh po ma lidh
ske nevoj me fol luj qyqek per mu
xhanem gel burda se po du mu tranu.

Tiki:
Sa gota po thehet e sa femra po dehet kejt veni o ka kallet kshtu me qika kur nxehet rolin kryesor e kam skenar jo banal kjo nat ashte e jona gel te baba kadal dal turqelike sa bukur po e dridh une di pak turqisht po jo edhe shum mir tash niu me shlir edhe me ngat afrohu nese nihesh pak e lir per meje shtrengohu cok gizel po dridhesh belin pe sill zemra spo duron me fjal qysh po ma lidh ske nevoj me fol luj qyqek per mu xhanem gel burda gel se po du mu tranu.
tash bonu qik e mir e mos u lazdro shum se krejt ty pot kqyrin se po dukesh si llokum gel burda byrazer bojna bumm bumm hajde zemer shkojna n`xhum ne bodrum.

Ref:2
Cok gyzel po dridhesh ti belin pe sill
zemra spo duron me fjal qysh po ma lidh
ske nevoj me fol luj qyqek per mu
xhanem gel burda se po du mu tranu.

Belistar:
U pat bo kohe e gjat qe n'club nuk patem shku i morem dy tri dosta dhe u nisem per me shku i pam do turqelike qaty tu nejt te dera e pritshin kur tna thojshin jo se kem frajera.
Heyy tiki qajo n`midis a ka ta ha jo per belistar se kjo skoka tamam me festimin tjetrit syt ja kishin shlu mezi pritke e ngrata qiki me ju afru thiojsha turqelike nbel me hoxhum papuce ja nisna lujna e i bojm buzt e kuqe i shesim ket tokat qe i kem n`katun .............................. bumm bumm spo shoh fun kerkun hajde fikma zemer se ma bone shkrum une nuk kam faj qe po dukesh si llokum mke bo me than me veti kuku lumi une.

Ref:2
Cok gyzel po dridhesh ti belin pe sill
zemra spo duron me fjal qysh po ma lidh
ske nevoj me fol luj qyqek per mu
xhanem gel burda se po du mu tranu.


Ky tekst u dërgua nga Ziiko   ddoonnaaTiki
Featuring: Belistar
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/12/2010


Tiki - Turqelike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Turqelike".
3. Video është e këngës "Turqelike", por nuk këndohet nga Tiki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tiki:


Komente 6