Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiki - Larg Atedheut (Feat. Albo-k, 2-rim & Belistar)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Per jeten n'gyrbet shqipe qka me than
u lodha n'kiT wen edhe forca eshte tem Lon
s'po kom mO wuLLnet me pa veten pasqyre
se qdo her e ma shum ka ni rrudh pe shoH n'ftyr
nanë maje veten e di qe je merzit
PO ta jap fjaLen qe shum shpejt
Ki mem prit kem me kan dhe 1'her bashk si dikur
i palumtur n'wen t'weT taman si dikur
sa i perket shoqnis krejt n'zemer i kom
s'ka newoj me thon emra se e din vet kush jan
e kom pik n'zemer veq niher mu kthy n'at ven
Shqipria me probleme por edhe problemi mungon
e`di qe kaniher kem probleme finaciare
po jo gjithqka munesh me ble me pare
rensi Ka mu kan n'ven tanin me perkrah njani-tjetrin
ka me ardh 1'diT kur se nje ma as vetin SHQIPE...
...
Syt e tu kaLLxojn merzin syt e tu pa Lumturi
un jam Larg Larg teje ... Larg atdheut Larg Çdo gjeje.
...
PO fooL per deshmitarin kush o e cili o
N'perqaftim me mamin e babin deshmi lotin ta lo
Se sa? E du venin, vendlindja mpret edi
t'lutna ti nana jem mos ki merzi N'sy
E di qe ska me ardh kjo dit e met taku qeshtu
e di qe heren tejter kur tvi ty rrudhat tu kan shtu
E pash ke ndryshu po e paster je nzemer
e di lendohesh shum kur dikush um permen nemer
Edhe un po du mu kon me ty qaty perher
se 1 dit ndhe t'huj 1 muj mu po mi merr
Fjala babit pom man gjall, po man gjall oj nan
tha ec e udhto boten po puno per ven tan ,
...
Syt e tu kaLLxojn merzin syt e tu pa Lumturi
un jam Larg Larg teje ... Larg atdheut Larg Çdo gjeje.
...
n'zemer me ni shpres un jetoj si gjithmon
ta takoj familjen qashtu qysh e kom Lon
e i kujtoj fjalt e gjyshit qe mi tha t`jesh shnosh o bir
se rregullohet gjithqka thojn fjaLa t'jep forc
po FjaLen miir kur e ffLet .. po forca um ka huup
se po jetooj ne gurbeeT qdo gjo dukeT shkreT
Kur jam Larg wendLindjes zemra s'po pushon
nuk jam i qeeT un prej dhimbjjes qdO gjo pom mungon
shoqniin qe e pata maLLi m'ka marr shum si dikur me kaLu nata
n'zemer s'kom qeTsii se tu ka uL qdO merzi
se e di qe wendLindja nuk bLiihet me pasurii
...
Syt e tu kaLLxojn merzin syt e tu pa Lumturi
un jam Larg Larg teje ... Larg atdheut Larg Çdo gjeje.


Ky tekst u dërgua nga Walee.rTiki
Featuring: Belistar
Publikimi: 21/05/2011


Tiki - Larg Atedheut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Atedheut".
3. Video është e këngës "Larg Atedheut", por nuk këndohet nga Tiki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tiki:


Komente 0