Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiku I Kolonjes - Lozonjare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


2 here
Por si era lozonjare
edhe ti shum naze ke.
Hije plot si perendeshe
si nje engjell per mbi re.

RF 2here.
Te ka fal zoti bukurine.
qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi te.

2 here
Kur ti shkel hapat e lehta.
Vendi mbushet lule plot.
Kur ti flet me fjal te mprehta.
Ndrit dhe dukesh si nje zog.

RF 2 here.
Te ka fal zoti bukurine.
Qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi re.

1 here
Sma kthen koken smi hedh syte.
Lozonjare e vogel ti.
Falmi buze e falmi syte.
E di qe me do dhe ti.

RF 2 here.
Te ka fal zoti bukurine.
Qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi re.


Ky tekst u dërgua nga  Klarineta


Nuk kemi video për këtë këngë.
Tiku I Kolonjes - Lozonjare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lozonjare".
3. Video është e këngës "Lozonjare", por nuk këndohet nga Tiku I Kolonjes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adriatik Bejko:


Komente 0