Timo
Timo
Timo
  • Emri i Vërtetë:
  • Festim Halili:
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Timo është këngëtar. Festim Halili komuna e Ferizajit ai ka realizuar disa kenge dhe ka bashkpunime me shume kengetare te tjere te rinj dhe me se shumti me Zaim Sejdiun. Kariera Festimit filloi me grupin MC-T bashke me Kushtrim Shehin dhe Zaim Sejdiun por per disa qeshtje personale ky grup u nda dhe tani Zaim Sejdiu e Festim Halili kane grupin e tyre NEW STYLE me te cilin kane realizuar disa kenge. Po ashtu rap-kengetari timoo e ka edhe studion e tij e cila quhet STUDIO RECORDS ne te cilen incizon kenget e tij. Ka dy vellezer dhe dy motra.

Më datë 12 Maj 2009, Timo publikon videoklipin "Maturant A Jeni Gati", në bashkëpunim me Zaim Sejdiu.

Më datë 30 Korrik 2009, Timo publikon videoklipin "Mjeku I Kohes", në bashkëpunim me Zaim Sejdiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: immyTBA immyTBA  Komente 0