Më mbaj mend (për 1 muaj)

Timo - Maturant A Jeni Gati (Feat. Zaim Sejdiu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Maturant a jeni gati,kceni luni shkoj sahati,
mos leni kohen qe te ik se ma kurr skthehen kto dit.

-MATURANT-
1.Edhe un si qdo I ri ,lotet sme pushojn dhe mua
2.kujtoj ditet qe kalova,kto tri vjet qka perjetova.
3.Ska knaqesi me per mua,Nga nje moment ne ket jet,
4.Nata e fundit nat mature,Ateher fundi kur te vjen.
5.M’bushen syt me lot ateher,Gotat zbrazen e cakrrohen,
6.Gzuar per mbramje te matures,Ku me dit ma a bashkohem.
7.Sa kujtime zemra imeLash aty ne klasen time
8.edhe sot me ren gjith jan emrat ne ditar ku I lam
9.kthehu kthehu si dikur nklasen ton ti koh e vjeter,
10.bashk te gjith shok e shoqe per ta lan oren tjeter
11.sot te gjith po I lam,edhe emrat ne ditar,
12.Historin qe e filluam Me Matur e perfunduam

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

Ka me shume se nje vit qe vuaj,
Ka me shume se tete dite qe shkruaj,
Naten e fundit kujtoj,
E lotet s’ndaleeeeeeeeeeeeeeeeen.

Dy here lotova kure ma kujtuan,
M’thane se do te vi koha vete,
Jo nga hidherimi por as nga gezimi,
Jo se di loti s’me pyti.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

1.Vallzomi maturant se ma kurr s’kthehet kjo nat,
2.vetem loti nsy do te mbes,shperblimi per 3 vjet
3.Maturant per juve sante,kangen un jo skam me nal,
4po shum shpejt do tagoj ,lamtumiren na me dhan,
5. bashk te gjith ket nat mature, nvalle t’him e most a nalim
6. se kurr ska me ardh kjo dit shkuan dit e lumturis
7.eshte kjo nata jon e fundit,bashk te gjith dor per dore
8.Zot te lutem sit a kthej,kohen nga shkolla fillore.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

Mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.


Ky tekst u dërgua nga Albana ArifiTimo
Featuring: Zaim Sejdiu
Publikimi: 12/05/2009


Timo - Maturant A Jeni Gati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant A Jeni Gati".
3. Video është e këngës "Maturant A Jeni Gati", por nuk këndohet nga Timo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Timo:


Komente 1