Kristina Vreshti
Kristina Vreshti
Kristina Vreshti
  • Vendlindja:
  • Shkoder Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Shkurt 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Kristina Vreshti është këngëtare e njohur. Kengetarja Kristina Vreshti e njohur ndryshe me emrin artistik Tina, eshte shquar qe e vogel si nje vajze me karakter unik pra dallonte nga vellezrit dhe motrat e saja. Qe e vogel ajo e ka shfaqur fillimisht talentin e saj si kercimtare ku merrte pjese ne te gjitha aktivitet shkollore qe shkolla posedonte dhe bente per festa te ndryshme kombetare. Kristina Vreshti ne vitin 2000 e shfaqi talentin e saj per muziken. Pastaj Kristina ne vitin 2006 u zhvendos te jetonte ne Maqedoni ku aty korri suksesin e saj, duke u takuar me kompozitor te ndryshem.

Në Gusht 2006, Tina merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Edhe Këtë Verë".

Në Dhjetor 2006, Tina merr pjesë në Zhurma Show 2006 me këngën "Edhe Këtë Verë".

Ne vitin 2009 Krisitna Vreshti lançon kengen e saj te pare te titulluar "Djali Nga Kosova" me videoklip nga produkuksioni Maçedonas MAG COMPANY. Kenga u lançua me njehere ne televizionet Kosovare por gjithashtu lançimi i kenges ne Televzionin me prestigjoz te veritu Blue Sky Music, e beri Tinen te njohur ne Veri e me gjere pasi ajo kishte korrur sukses vetem ne Maçedoni e Kosove.

Po ne kete vit Kristina Vreshti zhvendoset per te jetuar ne Zvicer, ne Lausanne. Aty ne vitin 2010, Kristina lançon klipin e saj tjeter me titull "Nuk ta fal" me bashkepuntor Bano Bajram, E. Seferi etj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Klea123 Klea123   tinasmanag tinasmanag  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0