Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 15-05-2015
  Getoar Selimi dhe Agon Sylejmani, njihen si djemtë e rep grupit Tingull 3'nt. Ata për vite me radhë kanë sjellur këngë hite, duke e bërë grupin e tyre më të pëlqyerin dhe përfolurin. Geti, disa herë ka kënduar vetëm, ndërkaq Agoni kurrë nuk ka bërë diçka të tillë. Siç kuptojmë, tani edhe Agoni ka realizuar një këngë solo. Se a po shpërbëhet Tingulli i 3'nt, kjo mbetet për tu parë....

 • 14-06-2014
  Rep-grupi Tingulli i 3nt, pas paralajmërimit për një këngë të re, ata e mbajtën premtimin dhe publikohet videoklipi i këngës “Jasha”. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29350 Kënga me muzikë të Kico&Torch është e bazuar në ritme orientale. Getoar Selimi ka shkruar tekstin, i cili në refren mes tjerash thotë: “Ghetto Geasy n'harem me 30 vasha, kur m'sheh veç thuj mashalla...”. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29348 Entermedia ka realizuar klipin që po a...

 • 13-06-2014
  Nuk do të titullohet “Ali Pashë Tepelena”, por do të titullohet “Jasha” kënga e re e Tingullit 3nt, të cilën e paralajmëruam ditë më parë. Ditë më parë raportuam se burimet e Telegrafit e dijnë se kënga është përfunduar dhe është gati edhe klipi, por si duket titulli ka pësuar ndryshim. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/23560 Projekti titullohet “Jasha” dhe pikërisht ka vargje që lidhen me Ali Pashë Tepelenën si fabulë për jetën aristokrate dhe luksoze që dëshiron ta shprehë Geasy. Natyri...

 • 04-11-2013
  Në një nga ambientet më të frekuentuara të shqiptarëve në Diasporë në disko Enjoy në natën e fundit të muajit tetor është organizuar një koncert madheshtor. Kanë qenë djemtë e grupit ‘Ting 3’ të cilët e kanë ndezuar atmosferën gjatë kësaj nate ku edhe ne ishim dëshmitarë dhe ku shikuam se të gjithë të pranishmin e shumtë të cilët kishin ardhur nga të katërt anët ku jetojnë shqiptarët, u argëtuan deri në orët e parë të mëngjesit. Atë natë së bashku me grupin kanë kënduar edhe këngëtarët Sinan Vllasaliu dhe Viola të cilët i kanë ngritu...

 • 29-05-2013
  Ka vetëm një javë që është publikuar dhe kënga ‘Po t’shoh përmas’ e lansuar nga ‘Baba Stars’ ka arritur në hiq më pak se një milion klikime. Se kjo këngë ka arritur të fitojë simpatinë e publikut dhe veçanërisht të fansave të grupit është parë që në 24 orëshin e parë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/18944 Por, siç duket kënga në fjalë ka tejkaluar edhe parashikimet e vetë autorëve të saj, duke u klikuar më shumë se që mendohej. Ndonëse, teksti që djemtë e ‘Baba Stars’ sollën nuk ka ndonjë me...

 • 23-05-2013
  Kënga e lansuar të dielën nga hip hop grupi Tingulli 3nt, “Po T’Shoh Përmas”, ka arritur që në orët e para të lansimit të thyejë të gjitha rekordet e shikueshmërisë. “Po T’Shoh Përmas” brenda 24 orëve të lansimit ka arritur të mbledhë jo më pak se 328 mijë klikime në YouTube, që është një prej rekordeve më të mëdha në historinë e muzikës shqiptare qysh prej matjeve që bëhen në YouTube. Sidoqoftë, kjo nuk është e tëra. Ka kohë që nuk mbahet mend që brenda katër ditëve një videoklip të arrijë mbi 600 mijë klikime. Për këtë suks...

 • 19-05-2013
  Një prej hip hop grupeve më të suksesshme shqiptare, Tingulli 3nt, ka publikuar projektin e ri, këngën me videoklip të titulluar “Po T’shoh Përmas”. Videoklipi i punuar nga Max Production e shfaq Getin dhe Agonin në një super video me dukje fantastike. Vlen të përmendet se në këtë projekt ka marrë pjesë edhe këngëtarja Bleona Qereti. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/18509 Menduam se edhe ajo do te kendonte ne kengen me te re e sapo dale me nje video nga Ting 3NT, por ne fakt ajo aty ben vet...

 • 14-04-2013
  Bosi i Babastars, Getoar Selimi, ka konfirmuar se së shpejti ai dhe Big Xik do të lansojnë një këngë të re, që sipas tyre do të jetë një super hit. Geti ka dominuar skenën e hip hopit shqiptar së fundmi me ‘labelin’ e tij Babastars dhe tani ka vendosur të kthehet bashk me Agonin si Tingulli i 3nt. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/13136 “Po t’shoh përmas, mas ni kohe t’gjatë”, ka shkruar Geti në Twitter, duke aluduar se kënga e re do të titullohet “Po t’shoh Përmas”. Geti së fundmi e in...

 • 02-10-2012
  Megjithëse ka pamjen e një të forti, nga ata që nuk i kushtojnë fort rëndësi pamjes së jashtme, Getoar Selimi është krejt e kundërta. Është një nga meshkujt më metroseksualë të show biz-it shqiptar. Përveçse është ndër ata pak meshkuj që ka kryer një operacion plastik për të përmirësuar pamjen, ai është edhe nga ata meshkuj të fiksuar pas veshjeve të firmuara. Mesa duket fiksimi I tij I kohëve të fundit është firma Versace e veshjeve. Aq shumë I pasionuar është pas veshjeve Versace sa i dedikon edhe statuse në facebook. Nën foton q...

 • 18-08-2012
  Është i gatshëm për t'u rikthyer. Bosi i BabaStars, Geti, besohet se e ka gati këngën e tij të re, e cila do të lansohet vetëm pas festës së Fitër Bajramit. Arsyeja e shtyerjes së publikimit sipas faqes së fansave të BabaStars në Facebook është që kënga pritet të shkaktojë tërmet. Nga ky mesazh, mund të kuptojmë se kënga pritet të jetë mjaft kontraverse, fjalë kjo që është sinonim për reperin që edhe hitet e së kaluarës i ka të shoqëruara me tekste kontraverse. Kënga e Getit është Gati, arsyeja pse nuk mund ta publikojmë për mo...

 • 08-07-2012
  Reperi i grupit, Tingulli i 3nt, Geti, është sulmuar nga fansat e BabaStars në Gjakovë, për shkak të dështimit të koncertit në një prej klubeve të qytetit. Burime të Telegrafit raportojnë se ende nuk dihet pse ka dështuar koncerti i Tingulli 3nt në Gjakovë, por kjo kishte lënë të mllefosur shumë fansa, disa prej të cilëve e kanë sulmuar liderin e BabaStars, Getin, duke hedhur shishe të birrës në drejtim të tij. Kulmi i irritimit të pranishmëve ndodhi pikërisht kur Geti u largua nga skena pa kërkuar falje për dështimin e mbrëmj...

 • 27-04-2012
  Telegrafi mëson se sot në orën e hershme të mëngjesit anëtarët e labelit BABA STARS kanë rrahur reperin nga Shqipëria, Noizy dhe një anëtar tjetër të grupit OTR. E gjithë ngjarja ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit në aeroportin e Zurich-ut. Sipas burimeve, Noizy ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe tashmë gjendet në përkujdesjen e mjekëve. Ndërsa anëtarët e labelit BABASTARS, janë shoqëruar në stacionin policor të kantonit. Dihet se rivaliteti i këtyre dy grupeve ekziston që disa vite....

 • 12-04-2012
  Policia e Kosovës nuk ka qenë në gjendje të konfirmojë për agjencinë e lajmeve Kosovapress nëse është duke e hetuar anëtarët e labelit Baba Stars për spotin e tyre High, në të cilin xhirimet janë bërë në një plantacion marihuane. Paraqitja e anëtarëve të Baba Stars, konkretisht të Tingullit të 3NT dhe të Skillz në disa fusha të Lazaratit të gjelbëruara nga marihuana, mund t'u kushtojnë atyre me ndonjë hetim të mundshëm nga Policia e Kosovës. Në klipin e këngës High, i publikuar para disa muajve, shiheshin pjesëtarë të gru...

 • 26-03-2012
  Shtatë muajt e lidhjes së dashurisë së reperit Getoar Selimi me bukuroshen Florenta Islami kanë mbaruar! Ishte fundi i muajit gusht 2011, kur u raportua se në një cermoni shumë luksoze me shumë të ftuar, në mesin e tyre më shumë miq të reperit dhe familjarë të tij, ishte bërë ceremonia e fejesës së Getoarit me Florentën, ku organizatore e festës kishte qenë pikërisht e ëma e Getit. Ashtu siç raportuan mediat për fejesën, këtë radhë programe të ndryshme televizive, bazuar në disa statuse që e fejuara e Getit, Florenta, kishte lënë n...

 • 17-03-2012
  Hip-hop ‘labeli' BabaStars është duke punuar në një album të përbashkët, gjithnjë sipas burimeve të sigurta të Telegrafit. Ishte menduar se grupi Skillz do të lansojë albumin së shpejti, por duket se këngët e punuara për këtë album do të ‘zhvendosen' në albumin e ri të përbashkët me Tingulli 3nt dhe antarët tjerë të ‘labelit', për krijimin e një albumi të madh të përbashkët. Albumi besohet se është duke u punuar dhe do të lansohet gjatë verës, teksa në të pritet të marrin pjesë me bashkëpunime edhe Ronela Hajati dhe Stresi....

 • 16-02-2012
  Hip-hop ‘labeli' i njohur kosovar, BabaStars, pritet që të bombardojë edhe njëherë fuqishëm skenën e repit shqiptar, pasi besohet se grupet Skillz dhe Tingulli 3nt janë në përgatitje të bashkëpunimit të ri. Sipas burimeve, kënga e regjistruar në studiot e reja të BabaStars do të titullohet Black n' White, ndërsa nuk dihet ende çfarë domethënie ka ky titull. Bashkëpunimi i radhës i grupeve pas hiteve A e din se dhe High besohet të jetë punuar nga Trakla, përderisa ai do të jetë pjesë e albumit të ri të Skillz, i cili do të l...

 • 15-02-2012
  Ky lajm mbetet akoma per tu verifikuar dhe ne po jua percjellim ashtu si deri tani tregohet. Mbreme reth ores 22:00 eshte sulmuar grupi i njohur i repereve kosovar Baba Stars ne studion e tyre. Sipas burimeve, disa prej anetarve te BabaStars jane larguar nga studio e tyre. Studio eshte demoluar dhe ne disa vende shkruhej TBA. TBA - The Bloody Alboz eshte grupi i rep-kengetarit te njohur kosovar Unikkatil. Para 2 ditesh u hap lajmi se tashme Unikkatil do te vije kete vere ne Kosove per nje mega koncert. Perveç vertetesise te...

 • 01-02-2012
  Drejtoria e Programeve në Këshillin Kombëtar të Radios dhe Televizionit (KKRT) në Shqipëri, ka vizionuar videon High, të Babastars, transmetuar në një stacion muzikor televiziv lokal dhe arrin në përfundimin se përmbajtja, pamjet, koha e transmetimit, gjuha, gjestet dhe fjalori i përdorur në një pjesë të konsiderueshme të këtij videoklipi cenojnë të drejtat, edukimin dhe shëndetin moral e mendor të fëmijëve dhe moshave të reja. Në videoklip paraqiten të mbjella me lëndë narkotike ku bëhet thirrje për konsumimin e saj. Teksti i...

 • 23-01-2012
  Në rrethet e reperëve, marijuana është një nga kënaqësitë më të mëdha të vëllazërisë mes tyre. Mirëpo, vetëm Getoar Selimi dhe anëtarët e tjerë të Baba Stars patën guximin ta pranonin këtë gjë publikisht. Klipi i këngës High tregon pjesëtarë të grupit Skillz dhe grupit Tingulli Trent duke tymosur marijuanë në një fushë të mbjellë me hashash. Teksti i këngës është një himn që i thuret tymosjes së barit, kurse Getoari and co, në këngë mburren me këtë gjë....

 • 29-12-2011
  Dy grupet e njohura Tingulli 3nt e Skillz, po planifikojnë që për festat e fundvitit të sjellin videoklipin e shumë pritur të këngës High. Videoklipi ka filluar xhirimet qysh në verë, por përshkak të angazhimeve nuk kanë pasur mundësi që ta lancojnë më përpara.High është xhiruar në Lazarat dhe në Tiranë nga Max Production. Beati i High u bë nga Zapp & Chriss ndërsa incizimi i këngës nga kompozitori Enis Presheva. High ishte hit i verës që shkoi dhe arriti që edhe pa videoklip të ketë mijëra klikime në YouTube. Por ...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017