Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli I Zjarrtë

Tingulli I Zjarrtë
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  12
Këndon kryesisht: pop-rock

Tingulli I Zjarrtë është grup artistësh i njohur. Antaret:
Elton Deda dhe Markeljan Kapidani – Tastiera
Lulzim Baçova dhe Alban Emiri – Gitara
Altin Koka – Bas gitare
Hektor Leka – Bateri
Elton Deda – Vokal solist
Eda Cako, Enkelejda Kodra, Alban Emiri, Markeljan Kapidani – Back vokal

Në Dhjetor 1990, Tingulli I Zjarrtë marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Jemi Emri I Vete Jetes".

Në Dhjetor 1991, Tingulli I Zjarrtë marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Na Lini Të Jetojmë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0