Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli I Zjarrtë - Na Lini Të Jetojmë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

Me kot une pyes pse nuk erdhe perseri
Kush ti ndali hapat, kush te tha Mos ik!
Nje lajm i dites si nje krisme tremb cdo shpirt
Behet zog plagosur
Zemer e vrare ne shpirt

Cdo dashuri qe te jetoje do ngrohtesi
Dhe toka srron pa diellin lart, pa kaltersine
Kudo te jesh o moshatar i vendit tim
Kush valle si ne do dashurine

ref.
E duam jeten ndaj na lini te jetojme
O mik, o vella pak qetesi per shpirtin tone
E shtrenjta ime ti kete mbremje mos mungo
I kam harruar perkedheljet mos harro

Cdo dashuri qe te jetoje do ngrohtesi
Dhe toka srron pa diellin lart, pa kaltersine
Kudo te jesh o moshatar i vendit tim
Kush valle si ne do dashurine

(2x)
E duam jeten ndaj na lini te jetojme
O mik, o vella pak qetesi per shpirtin tone
E shtrenjta ime ti kete mbremje mos mungo
I kam harruar perkedheljet mos harro


Ky tekst u dërgua nga Aldo


Akordet:

strof:
Am F C G
Më kot unë pyes pse nuk erdhe përsëri
Am F C E
Kush ti ndali hapat, kush të tha “Mos ik!”
Am F C G
Një lajm i ditës si një krismë trëmb çdo shpirt
Am F
Bëhet zog plagosur
C E
Zemër e vrarë në shpirt

-bridge:
Am F C G
Çdo dashuri që të jetojë do ngrohtësi
Am F C E
Dhe toka s’rron pa diellin lart, pa kaltërsinë
Am F C G
Kudo të jesh o moshatar i vendit tim
Am F E
Kush vallë si ne do dashurinë

-mainref:
Am F C G
E duam jetën ndaj na lini të jetojmë
Am F C E
O mik, o vëlla pak qetësi për shpirtin tonë
Am F C G
E shtrenjta ime ti këtë mbrëmje mos mungo
Am F C E
I kam harruar përkëdheljet mos harro

Tingulli I Zjarrtë - Na Lini Të Jetojmë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Lini Të Jetojmë".
3. Video është e këngës "Na Lini Të Jetojmë", por nuk këndohet nga Tingulli I Zjarrtë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1