Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiri - Orë E Ndalur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Në dhomën time dielli zbret
Sot jo nuk e ndjej dorën që troket
Në mur varur rri ky shalli yt
E gjithçka e jotja është aty si një pikturë në syrin tim
Koha ndal , k'të çast ma fal

Orë e ndalur, e përmballur,
vetëm vetëm ka mbet'
Jam zemërthyer, kam frikë ta prek,
Ajo ... ajo ka jetë

Jo nuk e dëgjoj zërin tënd
Qetësinë se prish asgjë veç hapi yt i rënd
Në mur varur rri ky shalli yt
E gjithçka e jotja është aty si një pikturë në syrin tim
Koha ndal, k'të çast ma fal

Orë e ndalur, e përmballur, vetëm vetëm ka mbet'
Jam zemërthyer, kam frikë ta prek,
Ajo ... ajo ka jetë

Dhe pse s'të shoh ti je kudo
Në trup, në shpirt, lart atje
Orë e ndalur, e përmballur, vetëm vetëm ka mbet'
Tiri Gjoci
Publikimi: 05/12/2017
Festivali: Festivali i 56-të në RTSH
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Sokol Marsi
Produksioni: Enis Mullaj
Guitars: Tiri Gjoci


Tiri - Orë E Ndalur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Orë E Ndalur".
3. Video është e këngës "Orë E Ndalur", por nuk këndohet nga Tiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tiri Gjoci:


Komente 0