Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

TNT - Oj Kosovë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/02/2013

2013-02-18T21:30:39+00:00

Këngë e albumit:

"Biondina"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Kosovë" kënduar nga TNT.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga TNT i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lyrical Son. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Iliret:
(per anshimi) pran me kaloj
para syve koka te flutroj
larg lindjes ndiaspor
larg nlindje shpirtin cop
me halle teper qe besa jom lodh

Lyrical Son:
Heeeeej,
emri o festim
jetoj en perendim
punoj pej nanve deri npes
n't'zezen pa pushim
po menoj me gjet do koh
e me kursy cdo cent
me mujt me ardh nkosov
e me pa venin tem
mi pa njerzt e mi
tu u dasht si dikur
ishin ba si mace mi
tu u gjujt edhe me gur
po thojn bac u kry
po pom doket veq fillimi
a thu a ko me mrri
me pa korzen anej ibri
nuk po dalin mo perpara
per cdo fest ashtu taman
spo dilshin mo n'krishlindje
njerzt po flejshin per bajram
malli mka marr mu mledh bashk nmahall
mi thon mo mos e nguc se nuk bon me shqiptar
po red and black DES (yes) prap mes krenar (yes)
pellazg Ilir i Vjeter, tash em thirrin kosovar
e ngult n'vena stema un e di temen
shqiponja me dy krena um ka qel mrena n'zemer!

Refreni(2x)
Oj kosov ty tkam hajmali
ku do qe te shkoj
per her te baj ne gji

Iliret:
Kur me kaplonte malli per ty
tperjkujtoja me lot ne sy
kendoja keng me gyrbetqar
kendoja keng me vllezer shqiptar
per ty bukuroshe qe moti ste kam par

Refreni(4x)
Oj kosov ty tkam hajmali
ku do qe te shkoj
per her te baj ne gjiMë Shumë Këngë Nga TNT:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet