Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Harapi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  27
(1926-1992)  
BIOGRAFIA: Tonin Harapi është një autor këngësh shumë i njohur. Tonin Harapi lindi në vitin 1926 dhe vdiq në vitin 1992, ishte muzikant shqiptar. Fëmijërinë dhe vitet e para të rinisë i kaloi në një mjedis traditash muzikorë, siç ishte qyteti i Shkodrës me muzikantë të tillë si Palokë Kurti, Frano Ndoja, Martin Gjoka, Mikel Koliqi, Zef Shestani, Prenk Jakova etj. Këta të fundit ishin edhe mësuesit e tij të muzikës dhe drejtuesit e formacioneve orkestrale ku ushtrohej si instrumentist kompozitori i ardhshëm g...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Dorian Gjoni

Genti Lako

Edmond Tupe

Alqi Boshnjaku

Xhevdet Gashi

Marenglen Boja

Edi Balili

Edmond Zhulali

Enis Presheva

Klodian Qafoku

Tags: Tonin Harapi, Tonin Arapi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet