Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Tershana - Te Dua O Det Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11

O det të dua kur çel agimi
E të parën puthje me aq mall më uron
Në breg tend më lëshon mue gëzimi
O det I thellë sa shumë përngjason

E du trazimin tand të pafashitun
Veç ti m’magjeps dhe hovin tand e du
Më thërret dritë e jetës
Një kangë të flaktë me hartu
Më grish zani i jetës
një hymën të zjarrtë me këndu
Aaa... Një hymën të zjarrtë me këndu

I kaltër si sytë e vashës sime
Pafund e i gjanë si e jona dashuri
Se ti m'jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Se ti m'jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Aaa... Të don ty o det deti im
Aaa... Të don ty o det deti im


Ky tekst u dërgua nga JoriTonin Tershana
Publikimi: 24/12/1965
Festivali: Festivali i 4-të në RTSH
Muzika: Tonin Harapi
Teksti: Mark Gurakuqi


Tonin Tershana - Te Dua O Det
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua O Det".
3. Video është e këngës "Te Dua O Det", por nuk këndohet nga Tonin Tershana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tonin Tershana:


Komente 0