Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Tershana - Vite Të Zjarrta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5

Kjo toke e lashte
Kish etje per lirine
Jeta ndrydhej ne trishtim

Por nje dite ti,
o trim I maleve
Ndeze ballit yll te kuq.

Dhe keshtu gjithmone,
I perjetshem ushtar,
Ngjite malet, ngjite shekujt, fitimtar

Refreni:
Lart lart vitet e zjarrta do ngrihen sot
Por ato gjithmone
kumbojne ne shpirt, ne shpirtin tone.
Zjarri I yjeve sot me shkelqim te ri
Mbi oxhaqe flaket lart I con.

Kjo toke e lashte
Gezimin dhe lirine
Horizonteve shpalos.

Sot shperthen tek ne
Nje kange e re plot drite
Madheshtore pafund si rruga jone

Dhe ti yll I kuq
Qe I prin kohes sone
Kaq I ndezur kaq I zjarrte
Vezullon.

Refreni:
Lart lart vitet e zjarrta do ngrihen sot
Por ato gjithmone
kumbojne ne shpirt, ne shpirtin tone.
Zjarri I yjeve sot
me shkelqim te ri
Mbi oxhaqe flaket lart I con.


Tonin Tershana - Vite Të Zjarrta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vite Të Zjarrta".
3. Video është e këngës "Vite Të Zjarrta", por nuk këndohet nga Tonin Tershana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tonin Tershana:


Komente 0