Top Media
Top Media
Top Media
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop e lehtë
Top Media është grup artistësh i njohur. Top Media u themelua nga Presidenti i ndjerë i kompanisë Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim.

Top Media, çdo vit për festat e funvitit organizon së bashku me të gjithë gazetarët dhe drejtorët një këngë shqiptare dhe videoklip e cila pëlqehet nga shumica e audiencës.

Më datë 17 Dhjetor 2007, Top Media publikojnë videoklipin "Rrisim Jeten Tone".

Më datë 5 Dhjetor 2009, Top Media publikojnë videoklipin "Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime".

Më datë 6 Dhjetor 2010, Top Media publikojnë videoklipin "Moj E Bukur Arberi".

Më datë 24 Dhjetor 2011, Top Media publikojnë videoklipin "Xhamadani Vija-Vija".

Më datë 26 Dhjetor 2013, Top Media publikojnë videoklipin "Shqiperi O Nena Ime".

Më datë 24 Dhjetor 2015, Top Media publikojnë videoklipin "Dritën Fal".

Më datë 24 Dhjetor 2016, Top Media publikojnë videoklipin "It's The Most Wonderful Time Of The Year".

Më datë 24 Dhjetor 2017, Top Media publikojnë videoklipin "Tren Për Prizren".

Më datë 22 Dhjetor 2018, Top Media publikojnë videoklipin "Lule", në bashkëpunim me Frederik Ndocin.

Më datë 24 Dhjetor 2019, Top Media publikojnë videoklipin "Ende Ka Shpresë".

Më datë 24 Dhjetor 2020, Top Media publikojnë videoklipin "Kuturu". Kënga është kompozuar nga Pirro Çako.

Më datë 24 Dhjetor 2021, Top Media publikojnë videoklipin "Në Shtëpinë Tonë". Kënga është kompozuar nga Aleksandër Peçi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Top Media »

Komente 1