Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Globi Rrotullohet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  12

Ne pervjetor te ditelindjes tende
Ke plot dhurata mbi tavoline
Dhe midis tyre nje glob te vogel
Shoket e klases ta kane sjelle
Rreth e rreth perqark
Globi rrotullohet
flutojne mbi te
gjithe kontinentet
Ja atdheu im
Ja permes kaltersise
Shqiperia ime
Ja ku eshte
Ja atdheu im ,
Ja midis kaltersise
Shqiperia ime
Ja ku eshte


Ky tekst u dërgua nga Anxhela Fecanji


Akordet:

Ne pervjetor te ditelindjes tende Em Em D Em
Ke plot dhurata mbi tavoline Em Em D Em
E midis tyre nje glob te vogel G D D G
Shoket e klases ta kane sjelle D D D Em
E midis tyre nje glob te vogel G D D Em
Shoket ta kane sjelle D D D Em
Leht' e leht' perqark G G G D
Globi rrotullohet Em
Fluturojne mbi te G G G D
Gjithe kontinentet Em

Ja atdheu im C C C C
Ja, permes kaltersise G G G G
Shqiperia ime D D Em Em
Ja ku eshte D EmTop Media
Publikimi: 17/11/2009


Top Media - Globi Rrotullohet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Globi Rrotullohet".
3. Video është e këngës "Globi Rrotullohet", por nuk këndohet nga Top Media.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Top Media:


Komente 0