Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Dritën Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Ke një vend
zemër ti
dashuria
aty rri
dhe ky vend
dritë lëshon
ne jeten time
nëse fort
do ta mbash
s’do të duhet
kurrë të qash
ai vend
nuk njeh dhimbje
as mundime
Rrugën
do ta gjesh ti
nëse jetën
do ta mbrosh ti
fali vendit dritë
për më të mira ditë

Dritën fal
Botën ta shërojmë
për mua dhe ty
çdo njeri
që do jetojë
Sa shumë
po merr vdekja
nëse jetën
do ta mbrosh ti
fali botës dritë
për mua dhe ty

Nëse do
të dish pse
dashuria
nuk gënjen
forcën gjen
kur pa fund
dhuron gëzime
kur besim do te kesh
lumturinë
ti do gjesh
zgjon një jetë
ku s’ka frikë
e hidhërime
Rrugës
do kuptosh pse
dashuria
na mjafton ne
Pra fali botës dritë
Per me te mira dite

Dritën fal
Botën ta shërojmë
për mua dhe ty
çdo njeri
që do jetojë
Sa shumë
po merr vdekja
nëse jetën
do ta mbrosh ti
fali botës dritë
për mua dhe ty

Dhe kjo ëndërr
që në jetë
na solli sonte do buzëqeshë
Edhe botën që
dikur besuam
sonte do ta gjesh
Pse vazhdojmë ta mbysim
jetën tonë
dhe ktë Tokë
që po lëngon
kur e dimë kjo botë
është parajsa që jetojmë
Dritë lësho

Shpirti ynë
lart mbi re
zemra vdekjen
nuk e njeh
vëllazëri
është kjo ndjenjë
që fort na lidh ne
Nëse do
derdhim lotë
lumturie
të jenë sot
luftën jo
asnje komb s’kërkon
mbi dhe
Rrugën
do ta gjejmë ne
Nëse jetën
do ta mbrojmë ne
fali vendit dritë
për më të mira ditë

Dritën fal
Botën ta shërojmë
për mua dhe ty
çdo njeri
që do jetojë
Sa shumë
po merr vdekja
nëse jetën
do ta mbrosh ti
fali botës dritë
për mua dhe ty

…përsëritje refreni…

Dritë e dashurisë ndriço
Për fëmijët botën mbro (përsëritet)
Top Media
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/12/2015


Top Media - Dritën Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dritën Fal".
3. Video është e këngës "Dritën Fal", por nuk këndohet nga Top Media.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Top Media:


Komente 0