Më mbaj mend (për 1 muaj)

Toqkat - Larg Teje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Edhe ate djal e ledove, e le me lot ne sy,
mendova se ta fali por per mu qdo gje u kry,
e Thojshe te dua, t'kam zemer, loqk e tjera sene,
E une t'kam besu nuk kam pas tjeter mendje,

e Fjalet qe mi ke than mu copy paste i the ati,
pe shoh qe je pendu, me lot tu kan mbush dy sy,
I kujtuj ditet kur jeten bashk e enderrojshe,
por ti enderen e shlyve e tradhetin e shijojshe,

Tasht shijo vetmin shiko sa te vran tradhetia,
Dashnin qe mujte me pas sot ta ka shly vetmia,
E gjith ato net qe syt me lot me kan mbet,
dua ti harroj, dua ti shlyj nga kjo jet..

Ato lote tasht jan ngri, sikur gurri jan bah,
sod dua me shkel nuk je ti per mua mah,
e Thojn se tradhtin ti te zez e kishe pas
e une tash e tutje po du met lan permas

ref. Ditet jan shekuj kur me ty nuk jam
netet jan vite kur pran nuk te kam
oret jan muaj kur zerin nuk degjoj
minutat jan jav kur syt s'mund ti shikoj...

Edhe pse jeten time ftyra jote ma ka nxi,
se mohoj qe t'kujtoj, e kam ndjenja per ty,
po nuk jan ato ndjenja te njejta si dikur,
se emrin tend une ma sdu me ni m kurr.

Tasht me lajmrohesh e me lutesh mua per kthim,
por zemra e coptuar nuk e ka ate qellim,
nese kete keng ti nje dit e ndegjon,
syry yt do te fillon te loton,

do ta kuptosh se qka ke gabu e per qka kerkojshe falje,
do te kuptosh se per ty ma nuk ka rrugdalje...
krejt qka pata ne zemer ne kete keng po e qes,
kujtimi per ty gjithmon ne zemer do te mbes...

te deshiroj jet te lumtur dhe fat ne dashuri,
e fjala e fundit Lamtumir eshte e shkrume per ne te dy...

ref. Ditet jan shekuj kur me ty nuk jam
netet jan vite kur pran nuk te kam
oret jan muaj kur zerin nuk degjoj
minutat jan jav kur syt s'mund ti shikoj...

Koha shpejt kalon, bashk me koh ndryshojn senet,
edhe pse dje t'kam desht, sod fillun tjera mendjet,
Dua nga zemra, nga mendja ty me të hjek,
dua kur te zgjohem në mengjes të zgjohem i qet.

Të mendoj për tjera sene se ty të lash mbas,
dua kur te shoh në qytet koken mos me kthy permas,
kur ta ndegjoj zërin dua mos ta lypi ftyren
se ajo ftyra jote e ka mar të zez ngjyren.

Dua të jetoj i qet me ate qe Zoti e ka shkru,
Dua të jetoj i lumtur me atë qe u rrit per mu,
Nje ditë ki me than ku është ai qe me deshti,
unë do të shikoj në qiell edhe vetem do të heshti,

Do t'më kujtohen senet me ty, po malli s'do t'më mer,
Do t'jetoj me dikon qe me don e nuk me len në ter,
Unë do ti mbylli syt dhe të kalumen e harroj,
Unë sjam asi tipi qe dikon e lendoj...
Afrore Halili


Ky tekst u dërgua nga  Afrore


Publikimi: 09/04/2012Komente 0


Toqkat - Larg Teje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Teje".
3. Video është e këngës "Larg Teje", por nuk këndohet nga Toqkat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.