Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tori (Fitore Berisha)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  144
  • Emri i Vërtetë:
  • Fitore Berisha
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Tori (Fitore Berisha) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Emri i saj i plotë është Fitore Berisha, por është bërë e njohur si Tori. Kjo është vajza bukuroshe nga Prishtina, e cila mund të konsiderohet pa frikë si një ndër yjet e rinj që po lindin në muzikën shqiptare. Në Maj 2015, Tori merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "M'duhesh Ti". Më datë 7 Nëntor 2015, Tori publikon videoklipin "Apet". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zz...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

2 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

0
0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Eronida

Stelina

Fatjona Kuçi

Suanita

Tringa Kay

Ermi

Mjellma Berisha

Njomza Kallaba

Monika Salihu

Jehona Lumi

Tags: Tori, Fitore Berisha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet