Tornados
Tornados
Tornados
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Tornados është grup artistësh i njohur. Autobiografi:
Me Rap Muzik kemi fillu te merremi qysh në vitin (1999-2000) pas perfundimit të luftës dhe pas një kohe të shkurt në fillim të vitit 2001 kemi Recordu Demo-t e para ku disa prej tyre vlen te permenden: “Kqyrem N'sy” ,“Weekend”,“Mos Shit Trimni” etj etj. Qdo fillim i ka mangsit e veta vështersit e veta, por me t'thon fillimi i shfaqjeve t'ndjenjave jasht kisha thon qe vec pritet tash e mas, dmth gjate kesaj kohe ma shum me mendu mi kqyr senet me punu mirpo tash pritet me dal puna ne shesh edhe mendoj se jem tu bo dicka nryshe. Me kit emer e kem paraqit veten dmth runu se Tornados ose ma mire Kqyr kqyr qfar Tornado. Njeri gjithmon shkon tu lyp ma shum nese o fjala per Art Artin e sho gjithmon n'mundesi t'ndryshimeve dhe jemi t'knaqun me kohen qe po vjen the future in coming... Bashkpunimin më të mir me Reperat shqiptar e kemi me antart e Rap Grupit më të madh Shqiptar THE BLOODY ALBOZ "Shqipet e Pergjakëshme" ku edhe ne si TORNADO'S jemi pjesë e kësaj Familje të madhe tash 4 vjet, dhe me Rap grupin Alboholic's siç janë: CyaNide, N.a.G. & B52.

TORNADOS jon lind n'Prishtin jetojn n'Prishtinë veprojn n'Prishtinë në lagjen Kodra e Trimave "Vranjevc" perbehet nga dy antar: Amir Sopi (Barooti) dhe Florent Paçarada (FloeTri). Por qe disa vite ky grup esht prishur ose me saktesisht Floetri u largua nga grupi TORNADOS per shkaqe personale ndera Barooti vazhdon edhe sod te jet ne skenen e hip hop'it.

Në vitin 2006, Tornados publikojnë albumin "Analizo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Gazmend Gazmend  Komente 0