Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Tornados - Kallxoji Botes  (Feat. Dredha)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

27/07/2008

2008-07-27T20:38:24+00:00

Featuring

Dredha
verse:1

Pi shoh do veta qe po fluturojn edhe po harojn
N`gjuh te huaj folin e se folin gjuhen ton
Do pi tyne gjuhen shipe se kuptojn
Apo bohen qe nuk din veq qe nuk dojn
Shqiptar mos e harro as ni adet
Kallxoj botes qe na kena dinjitet
me plis tbardh neper oda bohet muhabet
Kena zakonet tona qe zbatohen per shum vjet
Qe nuk guxojna ti harojm duhet vet ti rikujtojm
Kado qe ne bot te shkojm vlerat tona ti tregojm,
Kena na kulturen ton skena pse ndryshojm
Kena komb te fort dhe duhet ta respektojm
Se numer 1 kombi tani masnej veten
Mundohu me gjith zemer mos ta zhdukim te verteten,
Mburru me vetveten qe trima te vdesim
Jena shqiptar dhe shqiptar do te mbesim

refreni:
Se na jem shqiptar ANEMBAN BOTES
Rim me faqe tbardh PRAN NAN LOKES
Si gjithmon ne vend te par QDO VEND TOKES
Jena perparimtar KALLXOJ BOTES(2her)

verse:2

O sa mire me kon shqiptar
Shipe vertet o sa jam krenar
Ka po shkojm po ndriqojm
se jem tfort botes kallxojm
Na dim me bo shere dim dallavere
Shkojm dur that e vim plot me kere
Bojm qka tbojm vllaznit si dajm
T`miren t`keqen bashk e hajm
E kallxojm gjithmon aftsin ton
Anemban botes shqipet dominojn
Shipet shipen se harrojn
Gjith zakonet ngat i majn
Qka po bojm zgatma goren tungjatjeta
Tperparojm o vlla se qeshtu po zgatet jeta
Nuk ka kun ma tlidht e vrejta
Se na jem shqiptar shipe tverteta

refreni:
Se na jem shqiptar ANEMBAN BOTES
Rim me faqe tbardh PRAN NAN LOKES
Si gjithmon ne vend te par QDO VEN TOKES
Jena perparimtar KALLXOJ BOTES(2her)

verse:3

Cfar dush qyteti e ki ka ni vlla
Cfar dush qyteti tu bo sefa
Anemban botes e gjen ni shqitar
Shipe me tradita has KOSOVAR
Jena mledh e tubu botes mi tregu
Shqiponjat e kuqe kurr sjan dorzu
Luft kan luftu liri kan fitu
Ku ka shipe qe sdin me gjallnu
Thu qe nuk dim na me majt veten
N`vit ti majn 100 koncerte
Vete ti boten se kush i ka sheret qytet
E knaqum neper kryeqytet
Se shumica si kta dojn me bo si na
Shqipet e kosoves nihen gjithkah
Gjin sikur na sun kerkah
Lakmi po na marin se po rrina bashk

refreni:
Se na jem shiptar ANEMBAN BOTES
Rim me faqe tbardh PRAN NAN LOKES
Si gjithmon ne vend te par QDO VEN TOKES
Jena perparimtar KALLXOJ BOTES(1her)


Ky tekst u dërgua nga Fatos Avdyli(fati)
Më Shumë Këngë Nga Tornados:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet