Tose Proeski

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
(1981-2007)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Todor Proeski
  • Vendlindja:
  • Krushevë 
BIOGRAFIA: Tose Proeski është një këngëtar i huaj i njohur. Todor "Toše" Proeski ishte një këngetarë pop,aktor dhe shkrues këngësh nga Republika e Maqedonisë. Ai ishte i njohur në të gjithë zonën e gjithë Ballkanit dhe më tej në veri, dhe në vend ai u konsiderua si një aktor i lartë i skenes muzikore maqedonase. Proeski ishte i njohur për thenien e tij "Ve sakam site" (Ju dua të gjithëve ),dhe ishte quajtur dikur "Elvis Presley i Ballkanit" nga BBC News. Ai vdiq në një aksident me makinë në Kroaci më 16 t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Colonel Reyel

Buray

Alfonso Herrera

Baris Akarsu

Koray Avci

Muhabbet

Pantelis Pantelidis

Ismail Yk

Mabel Matiz

Claude Kelly


Tags: Tose Proeski, Toše Proeski

Krijo Një Kartolinë