Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Emri i Vërtetë:
  • Redon Kurti
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Tr-G është një këngëtar. Emri i vërtetë është Redon Kurti, por njihet si Kurti (Tr-G). Ka nisur muzikën në vitin 2009, i njëjti vit që është krijuar dhe grupi i tij TBB (The Bloody Boys). Ata kane rreth 100 këngë. 60-70 janë në Youtube, ndërsa pjesa tjetër e këngëve nuk gjendet në asnjë faqe interneti. Eshtë kushëriri i reperit të njohur Stresi. Më datë 6 Korrik 2013, Don Kleo publikojnë videoklipin "Simphony", në bashkëpunim me Tr-G & Ledara. Më datë 22 Janar 2016...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

E-Os Tbb

Eldi

Sbga-Gr

Kappacobra

Erlind Zeraliu

Stanny Buja

Toni-H Aka Tb

Philip

Erto

Kledi Rama


Tags: Tr-G, Redon Kurti

Krijo Një Kartolinë