A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Traboin Mehaj - Bini Ju Tupana


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/08/2019

2019-08-29T16:30:13

Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2019"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Bini Ju Tupana" kënduar nga Traboin Mehaj.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Bini Ju Tupana".
Videoklipi nga Traboin Mehaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muharrem Ahmeti - Bini Ju Tupana

Bini bini o ju tupana
Bini se sot djalin po e marton nana
Gzohu gzohu hajde ti moj nane
Te esht rritur djali sot
Po e martone

Mentor Kurtishi - Bini Ju Tupana

Bini o tupana
Bini pa pushuu
bini bini kurrë mos rafshii
kurrë askënd më mos e ndafshi

Ref:
Ti ti ti po shkon
dikend tjetër po e gzon
dikon t`lumtur don me ba
dikujt zemrën ja ke vra(2x)

Bini o tupana
Bini pa pushuu
bini bini kurrë mos rafshii
kurrë askënd më mos e ndafshi

Ref:
Ti ti ti po shkon
dikend tjetër po e gzon
dikon t`lumtur don me ba
dikujt zemrën ja ke vra(2x)

Ref:
Ti ti ti po shkon
dikend tjetër po e gzon
dikon t`lumtur don me ba
dikujt zemrën ja ke vra(2x)

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Bini Ju Tupana

Dasma e madhe ka fillu, djem e vajza tuj vallzu * 2 herë

Bin tupanat pa pushim, nusja jonë shtat selvi * 2 herë

Bini ju tupana bini, hej...hej...hej, bini për nusën që mirni, hej...hej...hej, është më e bukura në mahallë, hej...hej...hej, djalë i mirë e pashallarë, hej...hej..hej...

Këndon: vajza

Cakrojmë gotat një nga një, trashëgimi çiftit të ri. * 2 herë

Nën e babë sot po festojnë, djalin sot po e martojnë. * 2 herë

Bini ju tupana bini, hej...hej...hej, bini për nusën që mirni, hej...hej...hej, është më e bukura në mahallë, hej...hej...hej, djalë i mirë e pashallarë, hej...hej..hej...Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019