Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tracy Chapman - Material World Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


You in your fancy
Material world
Don't see the links of chain
Binding blood

Our own ancestors
Are hungry ghosts
Closets so full of bones
They won't close

Call it upward mobility
But you've been sold down the river
Just another form of slavery
And the whole man-made white world
Is your master

You in your fancy
Material world
Create in your own image
A supreme god

Your virgin mary
Your holy ghosts
Claimed to be pure of heart
Have hands that are stained with blood

You in your fancy
Material world
Don't see the links of chain
BindingNuk kemi video për këtë këngë.
Tracy Chapman - Material World
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Material World".
3. Video është e këngës "Material World", por nuk këndohet nga Tracy Chapman.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tracy Chapman:


Komente 0