Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trampolinë - Bota Sillet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nga gjumi kur zgjohem kam ndjenjën e thartë
Mendoj për shumë gjëra
Mendoj ashtu kot
Dua të jem edhe unë njeri
Të qaj kur dua
Të qeshem si di

Bota sillet e çdo që ka shpëtim
Jeta rrjedh shpesh me hidhërim
Ëndrrat thyhen në horizont
Dikush qesh e dikush qan me lot

Kur shikohemi në pasqyrë
Veten e qortojmë
Shpesh e kemi pështyrë
Kjo jetë kërkon aq shumë nga ne
Apo ne jetojmë
Për një kohë të re

Bota sillet e çdo që ka shpëtim
Jeta rrjedh shpesh me hidhërim
Ëndrrat thyhen në horizont
Dikush qesh e dikush qan me lot
N'horizont

Bota sillet
Jeta rrjedh
Ëndrrat thyhen n'horizont


Ky tekst u dërgua nga Naten diteTrampolinë
Publikimi: 25/12/1994
Këngë E Komponuar Në Vitin 1994, E Incizuar Për Rock Kompilacionin "Rrajtë E Prishtinës" Në Vitin 2004.


Trampolinë - Bota Sillet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bota Sillet".
3. Video është e këngës "Bota Sillet", por nuk këndohet nga Trampolinë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Trampolinë:


Komente 0