Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trampolinë - Duke Dhënë Shpirt Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ngritu n'këmbë
Shiko lart
Kujtomë mua
A t'kujtohem unë

Shiko në qiell
Mbaji sytë në diell
Mu ashtu si unë

Shko kah të duash
Por jo këndej, as anej
Rrugo edhe për mua

Ref.
Se bota na dukej e pastër si qielli
Qielli na dukej i kthjellët si uji
Uji buronte nga burim i prishur
I shkelur nga këmbët tona përplot me baltë

Dëgjomë një herë
Se ne kur ishim poshtë
Kokën lart ne e mbanim

Mbaji sytë në qiell
Qëndro në erë
Mos mendo për ne
Fluturo mbi dhe

Kështu bënim ne
Por dielli na verbëronte
T'lutem më kupto
S'kishim faj, biro

Ref.
Se bota na dukej e pastër si qielli
Qielli na dukej i kthjellët si uji
Uji buronte nga burim i prishur
I shkelur nga këmbët tona përplot me baltë

Kahdo që ne shkonim... askund
Çfarëdo që ne bënim... askund
Në ditët tona... askush
Ndërtonim heronj... gomarë
Heronj ishim vetë... gënjeshtarë
Në fund u bashkuam... në tokë


Ky tekst u dërgua nga Mentor 008Trampolinë
Publikimi: 01/04/2022
Music And Teksti: Kreshnik Berisha - Keka
Recorded At Defy Them Records / Galdon ReçicaTrampolinë - Duke Dhënë Shpirt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Duke Dhënë Shpirt".
3. Video është e këngës "Duke Dhënë Shpirt", por nuk këndohet nga Trampolinë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Trampolinë:


Komente 0