Më mbaj mend (për 1 muaj)

Triblla - 1 Qast  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

07/12/2013

2013-12-07T21:29:44+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "1 Qast" kënduar nga Triblla.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Triblla i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Billy G. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ishte nat e ftoft, shi me stuhi
ndarjen e percjell me lot n'sy
fjalt ja lash kohes edhe heshta
dhimbjet e tua pauz ti la jeta
t'kujtohet kur e kqyrshe me mu yllin
n'roman tanin e ki veq sport billin
ki mall po nuk te mjafton
ditet e vetmis nuk mun i perballon
hala me nostalgji pom percjell
mas shiut ti pret met lind djell
endrron me mu, e veten me vell
shkun 2 vjet e hala nuk je kfjell
1 biljon qeliza n'trupin ton
kur tum she veq 1 qeliz t'jeton
zbehesh sa her nrrug m'takon
vrehesh veten smun e kontrollon

Realiteti mbi ty hala nuk ka vdekur
ti sdorzohesh shpirt i heshtur
shpirt i vyshkur , shpirt i prishur
e pret diten un e ti mu taku n'ishull
Mi sqaru senet edhe keqkuptimet
Mi vazhdu prap ku i lam qellimet
ato qellime , qe asniher svdesin
n'arkiv tane ato sekrete jesin
tjert t'vesin, emrin tem ta thojn
ata se din , qe veq lot t'ofrojn
sa shum t'londojn, se mki mbrenda
nuk sherohesh te dhem zemra
ndenjat ngrihen, me plot emocion
kur gjindemi , te njejtin distinacion
t'njejten rrug, ku koha sndalon
ti s'gabon, kjo rrug veq 1 qast ta afronMë Shumë Këngë Nga Triblla:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet