A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Koki & Triblla - Down


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/12/2018

2018-12-11T01:10:27


Sorry, this song lyrics is not yet available "Down" sung by Koki & Triblla.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Down".
The music video from Koki & Triblla attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Edmond Bytyci - Down

Baby, are you down? [x5]
Down, down
Even if the sky is fallin' down, down, down (oh)

You ought to know
Tonight is the night to let it go
Put on a show (show, show)
I wanna see how you lose control

So leave it behind 'cause we have a night to get away (away, away)
So come on and fly with me as we make our great escape (escape, escape)

[Chorus:]
So, baby, don't worry
You are my only
You won't be lonely
Even if the sky is falling down
You'll be my only
No need to worry
Baby, are you down? [x5]
Down, down
Baby, are you down? [x5]
Down, down
Even if the sky is falling down

Just let it be
Come on and bring your body next to me
I'll take you away (ay)
Turn this place into our private getaway

So leave it behind 'cause we have a night to get away (away, away)
So come on and fly with me as we make our great escape
So why don't we run away

[Chorus]
So, baby, don't worry
You are my only
You won't be lonely
Even if the sky is falling down
You'll be my only (oh)
No need to worry (oh)
Baby, are you down [x5] (oh, the sky is falling down)
Down, down (oh, down)
Baby, are you down [x5]
Down, down (oh, down) (the sky is falling down)
Even if the sky is falling down
Oh, oh, the sky is falling down

Noble - Down

#Chorus
I shot for the sky
Im stuck on the ground
why do I try I know Im gonna fall down
thought I could fly so why did I drown ?
Never know why its coming down down down

#Verse 1
Kur nuk gjen arsye mban dhimbje para syve
Mu m'dhem ma shum se ti 1 dashni e mbyte
E vrej doren e ftoft kur ta preki
Loti yt em thot ma shum n'dallim me veti
Ndersa eci n'kujtime kqyri tjeter s'lam sen
Veq se lot qe i zavendsojn t'mirat krejt me ren
Nuk e di pse hala m'terhek prekja buzve t'saj
Per qdo Fjal nihna tjeter Shaj, pse me to e Ndaj
Qastin e paprekshem Je drita e syve t'mi
Rrezaton eh me thellon ne mendime pa kufi
Qe se prek Qe ndjen Qe se puth si at'her
Thjesht simbolizon 1 ditar pa fjal n'kit zemren tem
Shprehna i fort ne qelizen e ndjenjes dopt
T'kujtoj ne reprizen qe e shohim tash sa mot
Krejt minutat me puthje qe s'kthehen dot
Nese veq pak em ki dasht un hala menoj mi bashku kta LOT

#Chorus
I shot for the sky
Im stuck on the ground
why do I try I know Im gonna fall down
thought I could fly so why did I drown ?
Never know why its coming down down down

#Verse 2
Tash se di
Zemra jote edhe trupi per mu qa ka ndjeh Kur t'kom prek
Gjithqka rreth teje perveq teje per mu ka dek
Un t'kom pa e t'kom pas veq ty Perderisa gjithqka u perkry
I zbrazt qdo emocion pa deshiren e njoni tjetrit ne fund u thy
Sa kujtime tash i kom ne mene gjdo rrefim prej asaj zemre
N`fund u pa karakteri i 1 femne me plot lot erdh ne kit gjendje
Sa premtime i dham Sa ondra i lam
Ne fund u than Se fryti ne mes saj
E hupi orientimin drejt bashkjeteses qe mo se kan
I dehun ne urrejtjen tone gjith ky perfundim Tmerr
Un kurr nuk u nala u munova dashnin ta fala po prap Ferr
Distanc qe paraqet ndarje ne kit ngjarje
T'paharrume mes dy personazhev qe merr fajin vet ekzistenca e juve
Arysetime Fajsime te pakuptimta Na ndajten
Shkaqe plot tjera n'fjalime tua A thua ? Na vrajten
Krejt ato minuta bashk me puthje qe s'kthehen dot
Nese veq pak em ki dasht Un hala menoj mi bashku kta LOT

#Chorus x2
I shot for the sky
Im stuck on the ground
why do I try I know Im gonna fall down
thought I could fly so why did I drown?
Never know why its coming down down down

Miranda Lambert - Down

Down is where I'm goin'
Pain is what I'm showin'
Love is what I'm takin'
Heart's what I'm breakin'

Strong man lived like a jackson hole
Took my heart and broke my sole
Left a dark place in my chest
I sleep but I don't rest
I sleep but I don't rest

Down is where I'm goin'
Pain is what I'm showin'
Love is what I'm takin'
Heart's what I'm breakin'

Met a boy in Baton Rouge
Eyes were clear and his heart was true
Made the boy's heart scream my name
But he didn't know the game
But he didn't know the game

Down is where I'm goin'
Pain is what I'm showin'
Love is what I'm takin'
Heart's what I'm breakin'

You don't want to be standin' there
When the storm hits you won't have a prayer
My wind will blow you to your knee
Stay away from me
Stay away from me
Stay away from me

Down is where I'm goin'
Pain is what I'm showin'
Love is what I'm takin'
Heart's what I'm breakin'Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019