Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trim Jetullahu - Hava Hava Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  63

Intro:
Aj aj aj aj
Hava Hava
Mashalla o mashalla
Hava Hava
Mashalla o mashalla
E kthejna clubin n'tallava 2x:
Si shiptart jo nuk ka
Mashalla o mashalla

Text1:
Dale ti dale
Hapin ti nale
Zemren ma kalle
Kallxom qysh me hi n'valle
Fale ti fale
Zemren ti fale
Ki me ardhe me mu
Mos u bo menjemadhe

Chorous:
Kalla shqipe, sonte kalle
Merri shoqet edhe hajde hin n'valle
Veq muziken jo, jo mos e nale
Se ton naten gjujna, gjuna pare
Se kur dojm qesim alltia
Edhe knojna xhamadani vija-vija
Osht Kosova e osht Shipnia
Kejt bota na thirr mafia

Refreni:
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
E kthejna clubin n'tallava 2x:
Si shiptart jo nuk ka
Mashalla o mashalla

Text2:
Kapi, ti kapi, mindilat ti kapi
Fitilat i dhezim
Se kqyrim na xhepin
Probleme mes veti
Na gjuhet dhe shteti
Apet se apet per mashalla jemi

Chorous:
Kalla shqipe, sonte kalle
Merri shoqet edhe hajde hin n'valle
Veq muziken jo, jo mos e nale
Se ton naten gjujna, gjuna pare
Se kur dojm qesim alltia
Edhe knojna xhamadani vija-vija
Osht Kosova e osht Shipnia
Kejt bota na thirr mafia

Refreni:
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
E kthejna clubin n'tallava 2x:
Si shiptart jo nuk ka
Mashalla o mashalla


Ky tekst u dërgua nga SabajetiTrim Jetullahu
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/06/2018
Muzika: Edlir Begolli
Teksti: Edlir Begolli & Trim Jetullahu
Orkestrimi: Edlir Begolli
Video Produksioni: XL Films


Trim Jetullahu - Hava Hava
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hava Hava".
3. Video është e këngës "Hava Hava", por nuk këndohet nga Trim Jetullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

2
14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Trim Jetullahu:


Komente 3