A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tringa Rexhepi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Kanada 
  • Age:
  • 28
BIOGRAFIA: Tringa Rexhepi is a popular singer of Pop music. ENGLISH: Tringa transitions into the pop scene with the debut of her self-titled EP after 15 years of singing and acting on stage across Canada and around the world. She brings depth and passion to her music, which captures the three-dimensional, raw human experience. Tringa was born in Gjilan, Kosovo to artist/musician parents. In 1999, at 8-years-old, Tringa and her family fled war-torn Kosovo and came to Halifax, Nova Scotia as refugees. Trin...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mirsa Kerceli

Jehona Lumi

Nazmije Selimi

Marigona Jelliqi

Gentiana Podrimaj

Arlinda Gaxherri

Sara Kalaveshi

Bubulina Krasniqi

Nita Latifi

Filloreta Raçi (Fifi)


Tags: Tringa Rexhepi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019