Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trix - Pa Lamtumir Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15

Pa lamtumirë moj u largove, më le në vetmi
Nuk besoja se do t'shifemi përsëri
Kanë kaluar plot shtatë vjet
Pa i shpjeguar njëri-tjetrit pse u ndamë aq lehtë
Më beso se të kam dashur me t'vërtetë
Dhe t'kuptojë se më ke dashur edhe ti vetë
Se m'ke dashur ti moj vajzë, unë mirë e di
Mirëpo fati s'na buzëqeshi n'dashuri

Tash kur ne të dy u pamë moj përsëri
Gjithçka kishte marrë fund për ne të dy
Dashuria jonë tash kishte mbaruar
Kur m'tregove me lot në sy se je martuar

Pa lamtumirë moj u largove, më le në vetmi
Nuk besoja se do t'shifemi përsëri
Kanë kaluar plot shtatë vjet
Pa i shpjeguar njëri-tjetrit pse u ndamë aq lehtë
Më beso se të kam dashur me t'vërtetë
Dhe t'kuptojë se më ke dashur edhe ti vetë
Se m'ke dashur ti moj vajzë, unë mirë e di
Mirëpo fati s'na buzëqeshi n'dashuri

Tash kur ne të dy u pamë moj përsëri
Gjithçka kishte marrë fund për ne të dy
Dashuria jonë tash kishte mbaruar
Kur m'tregove me lot në sy se je martuar


Ky tekst u dërgua nga Fati   xxSTINExx


Akordet:

Pa lamtumire moj u largove,
Am C G
me le ne vetmi,
Am
nuk besoja se do tshihemi
Am C G
perseri..
Am
kane kaluaaaar,plote shtate vjet,
Am C G Am
pa shpjeguar njeri tjetrit,
Am C G
pse u ndam aq lehte,
Am
me beso se te kam dashur,
Am C G
me tvertete...
Am
dhe kuptoj se me ke dashur
Am C G
edhe ti vet
Am
se mke dashur ti moj vajze
Am C G
une mir e di...
Am
mirepo fati sna buzqeshi
Am C G
ndashuri...
Am

Tash kur ne te dy u pame moj perseri,
Am Dm Am
gjithcka kishte marre fund per ne te dy
G Am
Dashuria jone,tash kishte mbaruar,
Am Dm Am
kur tregove me lote ne sy se je martuar.
G Am

Trix - Pa Lamtumir
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Lamtumir".
3. Video është e këngës "Pa Lamtumir", por nuk këndohet nga Trix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):


Komente 0