Live Video

Trix (Veli Sahiti) - Do T'më Gëzosh  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Muzika:

Trix (Veli Sahiti)

Teksti:

Riza Bërbatovci

Këngë e albumit:

"Moj E Mira Te Pojata"
Të përcolla në çdo hap,
Kishe sy qiell në verë,
Të përvidhesha rrugës sate,
Më shikoje nganjëherë.

Një kohë të lëshoi toka
Sikur vesë në mesditë,
Ngjallesh si lule krenare,
Do t'më gëzosh mua një ditë.

Refren: (x2)
Gjumin-gjumë nuk e shijoj,
Vitet kalojnë nëpër terr,
Të takoj n'kandil diellor,
Dhe të çmallem me syrin sherr.

Të përcolla në çdo hap,
Kishe sy qiell në verë,
Të përvidhesha rrugës sate,
Më shikoje nganjëherë.

Një kohë të lëshoi toka
Sikur vesë në mesditë,
Ngjallesh si lule krenare,
Do t'më gëzosh mua një ditë.

Refren: (x2)
Gjumin-gjumë nuk e shijoj,
Vitet kalojnë nëpër terr,
Të takoj n'kandil diellor,
Dhe të çmallem me syrin sherr.


Ky tekst u dërgua nga Riza Bërbatovci
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...