Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tru Pak & Rocky - Zot Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I besova une fjalet
ngado,
besova tek njerzit
kedo qe shoh.
Kam besuar une veten
dhe akoma se njoh
Se kam besuar kurre zotin
por per kedo ka nje kohe

I kam lenduar te gjithe
s’kam besuar ne dashuri.
Kam gabuar aq shume
Zot sa valle
A do me falesh ti?
kam menduar per veten
s’kam menduar per asnjeri
sado i madh ky gabim
kush fal nuk merr ndeshkim

Zot
nga gabimet mesojme
dhe gabime bejme plot
Ata qe nxiten luften
flasin per paqen ne bote
shkencetaret sharlatane
kurre njeri s’do krijojne dot

Inteligjenca arificiale
po na kthen ne robot
Sistemi te con ne shkolle
dhe ti mesove te pish droge
rrethanat t'bejne te genjesh
por t’u rrit hunda pinok
rrethi t’u ngushtua
nuk do kesh me ata shok

Prindrit u krenuan se
korruptuan nje petagog
keshtu del ekselent
sa per te marre nje cope rroge
ndersa dalim te cmendur
dhe paskemi nevoje per psikolog
ja pse u detyrova nga shqiponje te kthehem zog

Se krimineli u pastrua
e i drejti shume u ndot
sot ndjenja nis nga fotot
dhe dashuria kopjon pornot
jemi maskuar si palacot
qe ndjekim Marilyn Monroe-t
dikush punon me sakrifica
dhe djersen ja hane kazinote

Disa te tjere te besojne dhe po te presin im zot
A e di zot?
Ne toke eshte paradoks
ku parajse eshte paraja
ku shifrat kane aq vlere
sa qe shet foshnjen mamaja
ku ligesia,hipokrizia
kane arritur ne maja

Se ndergjegjja mekatoi
ja pse u prish dynjaja
ju genjen mendja ju o
kokat e medhaja

Zemra eshte e vogel
nuk ka vend per zemerim.
Ky udhetim i shkurter pertej fundit e ka nje fillim.
Tru Pak & Rocky
Publikimi: 28/04/2023
Teksti: Tru Pak
Kompozimi: Arber Kocllari
Mix Master: Arber Kocllari
Rec: Ak RecordTru Pak & Rocky - Zot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zot".
3. Video është e këngës "Zot", por nuk këndohet nga Tru Pak & Rocky.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tru Pak:


Komente 0