A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tuli Goa
(1991-2019)
  • Emri i Vërtetë:
  • Mensur Emini
  • Vendlindja:
  • Tetovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Tuli Goa është këngëtar i njohur. Mensur Emini, i njohur si Tuli G lindi në Tetovë ku kreu shkollimin.

Në Nëntor 2007, 2Ton dhe Tuli G marrin pjesë në Nota Fest 2007 me këngën "Ey Loqki", ku fitojnë çmimin Best Hip-Hop.

Më datë 22 Prill 2012, Tuli Goa publikon videoklipin "Hip Hop Maniac".

Më datë 5 Mars 2018, Goa publikon videoklipin "Flex2Flex", ku u kthy fuqishëm në skenën e HipHop-it pas një pauze të gjatë.

Më 18 tetor 2018, Tuli publikon këngën e parë të mixtape “RAPSIKOPATI”, të cilën nuk mundi ta kompletojë.

Më datë 24 Shkurt 2019, legjenda e Hiphop-it tetovar ndërroi jetë në moshën 28 vjeçare, duke hidhëruar fansa dhe dashamirës të Hip Hop-it. R.I.P.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019