Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tuli Goa - High
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "High".
3. Video është e këngës "High", por nuk këndohet nga Tuli Goa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tuli Goa - High  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/10/2013

2013-10-01T11:42:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "High" kënduar nga Tuli Goa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Tuli Goa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sin Boy - High

Πίνουμε το μπάφο σαν Ήβη
Δεν προσπαθώ, είμαι διάσημος ήδη
Πίνουμε την κόκα σαν Pepsi
Με τα ρολόγια κάνουμε flexing
Με κοιτάς γυαλίζω σα τζάμι (τζάμι)
Versace tattoo μες στην παλάμη (παλάμη)
Χαλαρώνω βράδυ με Xannie (με Xannie)
Φέρε μου ν' ανάψω ντουμάνι (ντουμάνι)

Με θυμήθηκες τώρα που 'μαι high
Τώρα πουτάνα ποιος σε γαμάει
Τώρα που είμαι Νο. 1 πονάει
Τώρα παλιοπούστη ποιος σε γαμάει
Με θυμήθηκες τώρα που 'μαι high
Τώρα πουτάνα ποιος σε γαμάει
Τώρα που είμαι Νο. 1 πονάει
Τώρα παλιοπούστη ποιος σε γαμάει

Ό,τι και να γράψω είναι χρυσός
Όπου και να πάω είναι πανικός
Θέλουν να με ρίξουνε πώς και πώς
Ζηλεύουν που εγώ μόνο έχω το sauce
Είμαι ο Καρράς αλλά new era
Ανεβαίνω πιο γρήγορα κι από σφαίρα
Πιο καλός από χθες μέρα με τη μέρα
Είμαι ο Μαζωνάκης μα new era
Δε με φτάνεις, παράτα τα
Σκάω με το Draco, gra-tata
Σκάω με το Draco, gra-tata
Δε με φτάνεις, παράτα τα

Πίνουμε το μπάφο σαν Ήβη
Δεν προσπαθώ, είμαι διάσημος ήδη
Πίνουμε την κόκα σαν Pepsi
Με τα ρολόγια κάνουμε flexing
Με κοιτάς γυαλίζω σα τζάμι (τζάμι)
Versace tattoo μες στην παλάμη (παλάμη)
Χαλαρώνω βράδυ με Xannie (με Xannie)
Φέρε μου ν' ανάψω ντουμάνι (ντουμάνι)

Με θυμήθηκες τώρα που 'μαι high
Τώρα πουτάνα ποιος σε γαμάει
Τώρα που είμαι Νο. 1 πονάει
Τώρα παλιοπούστη ποιος σε γαμάει
Με θυμήθηκες τώρα που 'μαι high
Τώρα πουτάνα ποιος σε γαμάει
Τώρα που είμαι Νο. 1 πονάει
Τώρα παλιοπούστη ποιος σε γαμάει

Το περίστροφο είναι γεμάτο
Έτοιμο να κάνει το bang
Μην τα βάζεις με την ομάδα
Όχι μην τα βάζεις με το gang
Πουτάνες μου την πέφτουν ξημερώματα
Δεν τις γαμάω, έχουν κονδυλώματα
Δεν τις γαμάω, έχουν κονδυλώματα (yah)
Πουτάνες μου την πέφτουν ξημερώματα (yah)

Πίνουμε το μπάφο σαν Ήβη
Δεν προσπαθώ, είμαι διάσημος ήδη
Πίνουμε την κόκα σαν Pepsi
Με τα ρολόγια κάνουμε flexing
Με κοιτάς γυαλίζω σα τζάμι (τζάμι)
Versace tattoo μες στην παλάμη (παλάμη)
Χαλαρώνω βράδυ με Xannie (με Xannie)
Φέρε μου ν' ανάψω ντουμάνι (ντουμάνι)

Με θυμήθηκες τώρα που 'μαι high
Τώρα πουτάνα ποιος σε γαμάει
Τώρα που είμαι Νο. 1 πονάει
Τώρα παλιοπούστη ποιος σε γαμάει
Με θυμήθηκες τώρα που 'μαι high
Τώρα πουτάνα ποιος σε γαμάει
Τώρα που είμαι Νο. 1 πονάει
Τώρα παλιοπούστη ποιος σε γαμάει

Nordi - High

NESE M'LEN ME DASHT TI KI MI LON TORTURAT...TORTURAT
KI ME PA QYSH RRITET TEMPERATURAT...TEMPERATURAT

TY NUK TA NIN QE JAM I PIT
TY NUK TA NIN QE TU VOZIT MI LIMIT
NUK JAM NORMALE E DI
PO DU ME TE PA BABY
UN JAM NIS PER TE TY
NDJENJAT MI KE PERZI

NE RRUGE PA DALJE
KOM HI E NUK PO DI ME DAL
SE N'KURTHIN TAN UNE JOM RO...JOM RO

SKI QARE,KADALE,PA DAL ME MU
SE VET LUJTE ME ZJARR E PROVEJE
NJENTJE SIKUR MU QYSH PO M'DJEG

KEJT POSHTE,UNE E TI NALT
KERKON NUK PO SHOH MA NICE
SO HOT,BABYGAL SO HOT
PO DU ME T'SHIJU PAK

Dua Lipa & Whethan - High

You don't have to be so cautious
If you practice what you preach
Counting up the stacks on the counter
A f**king (disease)
Don't ask me to be righteous
If you practice what you teach
Counting all your blessings
The second you're down on your knees

[Chorus:]
So why, why?
Don't we get a little high, high?

Don't we get a little
Get a little
Don't we get a little high
Get a little high

Keep my head under the water, pride buried in my chest
Not counting all the minutes, the seconds, not holdin' my breath
Now sinkin' from the surface, swimmin' in my lungs
Losing all my vision, religion, I'm holdin' my tongue

[Chorus:]
So why, why?
Don't we get a little high, high?

Don't we get a little
Get a little
Don't we get a little high
Get a little high

Don't want to pay attention
To the writing on the wall
Painted with aggression
And dripping when you call
Not gonna learn my lesson
Am I running out of time?
So why?
Why?
Why?

Don't we get a little
Get a little
Don't we get a little high
Get a little high

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Tuli Goa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë