A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tunisiano

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Emri i Vërtetë:
  • Bachir Baccour
  • Vendlindja:
  • Deuil-La-Barre, Val-D'oise 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Tunisiano është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bachir Baccour, better known by his stage name Tunisiano, is a French rapper. Prior to pursuing a solo career, he was a member of M, Sniper and other rap groups. Bachir Baccour's parents were born in Menzel Bouzelfa, Tunisia. Interested very early with hip hop music, he started writing lyrics at 13. In 1995, he joined M Group. He was just 16. M Group released a number of maxis and a mini album. He was also part of the French rappers collective na...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

John Cena

Karl Afrikaf Appela

Nick Kamarera

Alfonso Herrera

Baris Akarsu

Emre Aydin

Pantelis Pantelidis

Sak Noel

Tose Proeski

Ismail Yk


Tags: Tunisiano

Krijo Një Kartolinë