Më mbaj mend (për 1 muaj)

Turjan Hyska
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Mars 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  85
Këndon kryesisht: pop hip-hop

Turjan Hyska është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Turjan Hyskaj u lind ne Berat ku kreu edhe studimet e shkolles fillore dhe 8-vjecare. Shkollen e mesme e kreu ne qytetin e Tiranes ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi", aty ku u krijua edhe grupi 'Produkt 28'. Ai nuk njihet vetem si kengetar i grupit 'Produkt 28' apo si tekstshkrues i shume kengeve, por edhe si prezantues i shume emisione ne Vizion Plus dhe Tring. Nga viti 2017, eshte i martuar me kengetaren dhe moderatoren Orinda Huta.

Më datë 25 Korrik 2008, Vesa Luma publikon videoklipin "Eja", në bashkëpunim me Turjan Hyska.

Më datë 20 Maj 2016, Turjan Hyska publikon videoklipin "Provokacija". Teksti u shkrua nga vetë Turjan Hyska.

Më datë 3 Shkurt 2017, Turjan Hyska publikon videoklipin "Nokia E Vjeter", në bashkëpunim me Arman Kanun.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Bashkëshorti i

Orinda Hutës

Ish-Anëtar i grupit

Produkt 28

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist